Лондонда классик шахмат бўйича "London Chess Classic" шахмат фестивали дастуридан ўрин олган халқаро турнирда бугун тўртинчи тур баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 19:47, 10.12.2013. Ўқилди: 3466 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Спорт мусобақалари вақтида Ўзбекистон мадҳиясини ижро этиш қоидалари белгиланди
Ўзбекистон Маданият ва спорт ишлари вазири буйруғи билан республика ва халқаро миқёсдаги спорт мусобақалари вақтида Ўзбекистон мадҳиясини ижро этиш қоидалари тасдиқланди.
Киритилди: 09:56, 10.12.2013. Ўқилди: 4682 марта. Фикрлар сони: 6 та.
«Пахтакор» стадиони ҳудудида енгил атлетика маркази қурилади
Эътиборингизга Республика енгил атлетика федерацияси раиси ўринбосари Камолитдин Рўзимуҳаммедов билан интервьюни ҳавола этамиз.
Киритилди: 08:23, 10.12.2013. Ўқилди: 4461 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Шахмат. Жаҳонгир Воҳидов Лондон фестивалида қатнашмоқда
Англия пойтахти Лондон шаҳрида классик шахмат бўйича "London Chess Classic" шахмат фестивали дастуридан ўрин олган халқаро турнирда бугун учинчи тур ўйинлари ўтказилади.
Киритилди: 14:39, 09.12.2013. Ўқилди: 3323 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Усейн Болт Риҳанани севиб қолибди
Олти карра олимпиада чемпиони, сайёрамизнинг энг тезкор инсони Усейн Болт қўшиқчи Риҳанани севиб қолибди. Бу ҳақда Болт ўзининг twitter саҳифасида маълум қилди.
Киритилди: 19:54, 08.12.2013. Ўқилди: 6155 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Каратэ. Осиё чемпионларимиз сафи кенгайди
Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида каратэ бўйича катталар ва ўсмирлар ўртасида Осиё чемпионати баҳслари ўтказилди.
Киритилди: 17:53, 08.12.2013. Ўқилди: 4127 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Оғир атлетика. Руслан Макаров «Гран-при» бронза медалига эга бўлди
Ўзбекистон оғир атлетика терма жамоаси аъзоси Руслан Макаров Баку шаҳрида ўтказилаётган IWF Гран-при турнирида шоҳсупага кўтарилди.
Киритилди: 09:35, 08.12.2013. Ўқилди: 3809 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистоннинг 2013 йилдаги энг яхши спортчисига Cobalt автомобили совға қилинди
Киритилди: 09:50, 06.12.2013. Ўқилди: 5397 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Рустам Қосимжонов 34 ёшда
5 декабрь куни шахмат бўйича 17-жаҳон чемпиони Рустам Қосимжоновнинг туғилган куни.
Киритилди: 20:44, 05.12.2013. Ўқилди: 8041 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Оксана Чусовитина Мексика Очиқ чемпионатида совриндорлар қаторидан ўрин олди
Спорт гимнастикаси бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Оксана Чусовитина Мексикада бўлиб ўтган спорт гимнастикаси бўйича Очиқ чемпионатда совриндорлар қаторидан ўрин олди.
Киритилди: 18:52, 03.12.2013. Ўқилди: 4191 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Қишки Олимпиада ва Паралимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритган спортчиларимиз сони 5тага етди
Ўзбекистонлик икки нафар паралимпиячи 2014 йилнинг 7-16 март кунлари Россиянинг Сочи шаҳрида бўладиган XI қишки Паралимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритди.
Киритилди: 17:48, 02.12.2013. Ўқилди: 4068 марта. Фикрлар сони: 1 та.