Денис Истомин жуфтликда «Кремль кубоги»нинг ярим финалига чиқди
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Москва шаҳрида (Россия) ўтказилаётган “Кремль кубоги” анъанавий халқаро турнирида ярим финалга чиқди.
Киритилди: 16:13, 18.10.2013. Ўқилди: 3421 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Тўрт нафар боксчимиз жаҳон чемпионатини ғалаба билан бошлади
Киритилди: 11:33, 18.10.2013. Ўқилди: 4250 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Академик эшкак эшиш. Ёшлар ўртасида XIX Осиё чемпионати якунланди
Қадим ва ҳамиша навқирон Самарқанд шаҳрида академик эшкак эшиш бўйича ёшлар ўртасида ўтказилган Осиё чемпионати баҳслари ниҳоясига етди.
Киритилди: 11:18, 18.10.2013. Ўқилди: 4080 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Теннис. Денис Истомин яккаликда «Кремль кубоги»ни якунлади
Ҳамюртимиз бугун «Кремль кубоги» мусобақасининг нимчорак финалида хорватиялик Иво Карловичга қарши баҳс олиб борди ва мураккаб кечган ўйинда имкониятни бой берди.
Киритилди: 17:05, 17.10.2013. Ўқилди: 3988 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Денис Истомин «Кремль кубоги»ни ғалабалар билан бошлади
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракеткаси Денис Истомин Москвада бошланган АТР таснифига кирувчи «Кремль кубоги» мусобақасининг ҳам жуфтлик, ҳам яккалик мусобақаларини ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 14:53, 16.10.2013. Ўқилди: 4130 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Денис Истомин: «Кузнецов билан ўйин қийин бўлади»
Ўзбекистонлик теннисчи Денис Истомин шу кунларда бошланган Кремль Кубогида иштирок этади. Қуръага кўра, спортчимиз мусобақани россиялик Андрей Кузнецовга қаршиб баҳс билан бошлайдиган бўлди.
Киритилди: 12:46, 13.10.2013. Ўқилди: 3747 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Боксчиларимиз эртага ЖЧга жўнаб кетадилар
Киритилди: 14:30, 10.10.2013. Ўқилди: 4351 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Жокович: «Надал бу мавсумни яхши ўтказди»
Сербиялик теннисчи Новак Жоковиc 2011 йилдаги муваффақиятли мавсумни такрорлаш жуда қийин эканини таъкидлади.
Киритилди: 11:23, 09.10.2013. Ўқилди: 3210 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Велотрек. Осиё кубогида учта медал қўлга киритилди
Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида велотрек бўйича Осиё кубогининг биринчи босқич мусобақалари бўлиб ўтди.
Киритилди: 13:40, 07.10.2013. Ўқилди: 4113 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Эркин кураш. Ихтиёр Наврўзов — халқаро турнир совриндори
Россиянинг Якутск шаҳрида эркин кураш бўйича ўтказилган анаъанавий халқаро турнирда Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Ихтиёр Наврўзов (-66 кг) бронза медали совриндори бўлди.
Киритилди: 10:48, 07.10.2013. Ўқилди: 4173 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Трамполин. Ҳамюртларимиз Жаҳон кубогида бронза медалига сазовор бўлдилар
Даниянинг Оденсе шаҳрида ўтказилган Жаҳон кубогининг учинчи босқичида ўзбекистонлик дуэт Екатерина Хилько ва Анна Каспарян синхрон сакраш бўйича бўлиб ўтган мусобақада 43.800 балл жамғариб, бронза медалига сазовор бўлдилар.
Киритилди: 10:34, 07.10.2013. Ўқилди: 4247 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Дзюдочиларимизнинг Гран-При турниридаги муваффақиятлари
Гран-При туркумидаги халқаро турнирда Ўзбекистон терма жамоаси 5 та олтин, 3 та кумуш ва 5 та бронза медалини қўлга киритиб, умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллади.
Киритилди: 09:54, 07.10.2013. Ўқилди: 3773 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Дзюдо. «Гран-При»да яна 4та медаль қўлга киритилди
Пойтахтимизда бўлиб ўтаётган дзюдо бўйича "Гран-При" мусобақасининг иккинчи куни Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари битта олтин, битта кумуш ва 2та бронза медалини қўлга киритишди.
Киритилди: 13:49, 06.10.2013. Ўқилди: 3936 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Руслан Чагаев: «Пударни нокдаунга учратган биринчи боксчига айландим»
Киритилди: 10:42, 06.10.2013. Ўқилди: 6989 марта. Фикрлар сони: 20 та.
Бокс. Кличко 3та камарини Поветкиндан ҳимоя қилди
Киритилди: 09:22, 06.10.2013. Ўқилди: 5759 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Бокс. Руслан Чагаев ғалаба қозонди
Киритилди: 22:53, 05.10.2013. Ўқилди: 8351 марта. Фикрлар сони: 25 та.
Олимпиада олови эстафетасига Путин старт беради
Келаси йилда Россиянинг Сочи шаҳрида қишки олимпиада ўйинлари бўлиб ўтишидан хабарингиз бор.
Киритилди: 17:11, 05.10.2013. Ўқилди: 3710 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Дзюдо. «Гран При»нинг биринчи кунида 3та «олтин» ва 1та «бронза»
Тошкентда 4 октябрь куни жаҳоннинг 21 мамлакатидан 150 нафар спортчи иштирок этаётган дзюдо бўйича Гран-при сериясидаги халқаро мусобақа старт олди.
Киритилди: 01:26, 05.10.2013. Ўқилди: 4540 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Дзюдо. Гран-При турнири олдидан матбуот анжумани ўтказилди
Аввал хабар қилганимиздек, жорий йилнинг 4-6 октябрь кунлари пойтахтимиздаги “Ўзбекистон” спорт саройида дзюдо кураши бўйича Гран-При туркумига кирувчи (ҳар йили дунёнинг 10 та давлатида ўтказиладиган) йирик халқаро турнир бўлиб ўтади.
Киритилди: 16:13, 03.10.2013. Ўқилди: 4237 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Дзюдо. Тошкентда Гран-При турнири ўтказилади
Киритилди: 11:13, 02.10.2013. Ўқилди: 4046 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Москвалик футбол мухлислари Кличко билан жанг олдидан Поветкинни қўллаб-қувватлашди
Киритилди: 13:27, 01.10.2013. Ўқилди: 4967 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Шахмат маликалари мусобақаси якунланди
Ўзбекистон Тасвирий санъат галереясида Халқаро шахмат федерацияси, мамлакатимиз шахмат федерацияси ҳамда “Ўзбекистон маданияти ва санъати форуми” жамғармаси ҳамкорлигида ташкил этилган хотин-қизлар ўртасидаги ФИДЕ Гран-присининг учинчи босқич баҳслари ниҳоясига етди.
Киритилди: 12:27, 01.10.2013. Ўқилди: 4122 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Байдаркачиларимиз — Осиё пешқадами
Самарқанд шаҳрида байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича XV Осиё чемпионати ниҳоясига етди.
Киритилди: 12:05, 01.10.2013. Ўқилди: 4140 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Муҳаммадқодир Абдуллаев Ўзбекистон бокс федерацияси раиси ўринбосари этиб сайланди
Киритилди: 11:40, 30.09.2013. Ўқилди: 6742 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистон профессионал бокс федерациясининг навбатдан ташқари Конференцияси ўтказилди
Киритилди: 09:44, 28.09.2013. Ўқилди: 3924 марта. Фикрлар сони: 2 та.