Ўзбекистоннинг мини-футбол бўйича диабетиклар терма жамоаси ҳар йили ўтказиладиган Европа очиқ чемпионати “DiaEuro2015”га тайёргарлик кўришни бошлади.
Хабарингиз бор, жорий ҳафта якунида олий лигада 6-тур учрашувлари ўтказилади.
Мазкур тур доирасидан ўрин олган беллашувларни бошқариб борадиган ҳакамлар номлари маълум қилинди.
Осиё чемпионлар лигаси ҳам ўзининг экваторига яқинлашиб қолди.
“Оқ-тепа” “УзДонгЖу” жамоалари 2006 йилдан буён тўқнаш келади.
— Менга қара, бўлажак қайнотанг сен билан гаплашмоқчи экан, тушундингми? У футбол жинниси. Унга кўпроқ футбол ҳақида гапир.
“Локомотив” олий лиганинг навбатдаги тур учрашувини ўз майдонида ўтказади. “Темирйўлчилар” 27 апрель куни амалдаги чемпион “Пахтакор”ни қабул қилади.
Бугун Европа чемпионлар лигасининг чорак финал босқичи доирасида "Реал Мадрид" ва "Атлетико Мадрид" жамоалари ўртасидаги жавоб ўйини бўлиб ўтади.
Шанба куни Олий лиганинг 6-туридан ўрин олган “Машъал” – “Қўқон-1912″ ўйини бўлиб ўтади.
Ўзбекистон Биринчилигида қатнашаётган «Орол» жамоасининг Фан клуби аъзоларига «Насаф-2» ўйинидан олдин янги футболкалар совға қилинди.
Авваламбор, "Нефтчи" футбол клуби раҳбарларига ва мураббийлар штабига бу йилги Олий лигамизда ҳозирча биз учун қониқарли натижалар кўрсатаётганликлари учун раҳматлар айтамиз.
Миллий терма жамоамиз ва Россиянинг «Краснодар» клуби ярим ҳимоячиси Одил Аҳмедов билан анчадан буён суҳбатлашишни режалаштириб юргандик.
Хабарингиз бор, бу йил илк марта аёллар футболи тарихида Ўзбекистон Суперкубоги учрашуви ўтказилмоқда.
Футболда ўзи шунақа, одам ўйиндан ўйинга яшайди. Буни кўпроқ футболда ишлаб кўрган ёки бўлмаса ишлаётган киши тушунади. Футболда Сиз беш ойдан кейин шу ишни қиламан, уч йилдан сўнг шунга эришаман деб аниқ режа қила олмайсиз.
22 апрель, чоршанба куни "Ўзбекистон" спорт мажмуасида футзал бўйича Ўзбекистон Кубоги финал ўйини бўлиб ўтади. Финал учрашувида "Ардус" ҳамда "Олмалиқ" жамоалари ўзаро кураш олиб боради.
Афсонавий мураббий Мирон Ким 79 ёшида вафот этди. Унинг қўл остида футбол бўйича “Андижанка” аёллар жамоаси нафақат ўзининг она шаҳри Андижоннинг, балки бутун Ўзбекистоннинг спорт брэндига айланганди.
Равшан Эрматов Олий Лига 6-туридан ўрин олган марказий учрашув - «Локомотив» ҳамда «Пахтакор» клублари ўртасидаги учрашувни бошқариб боради, деб хабар беради ПФЛ расмий сайти.
Россиялик таниқли футбол таҳлилчиси Александр Бубнов ўзбекистонлик футболчи Одил Аҳмедовнининг имкониятларига жуда юқори баҳо бермоқда.
Биласиз, эртага Осиё чемпионлар лигасида 5-тур учрашувлари ўтказилади.
Ўзбекистон чемпионати биринчи лигасининг 4-турида Нукуснинг “Орол” жамоаси ўз майдонида Қаршининг “Насаф-2” клубини қабул қилди. Учрашув анча шиддатли тарзда кечди.