Киритилди: 18:32, 20.05.2013. Ўқилди: 3443 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Денис Истомин Рим турнирида Бердихга ютқазди
Италия пойтахти Рим шаҳрида бўлиб ўтаётган теннис бўйича мукофот жамғармаси 2.646.495 еврони ташкил қилган “Internazionali BNL d'Italia” анъанавий халқаро турнирини ўзбекистонлик спортчи Денис Истомин тарк этди.
Киритилди: 08:58, 15.05.2013. Ўқилди: 4085 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Денис Истомин биринчи босқичда Жон Изнердан устун келди
Италия пойтахти Рим шаҳрида теннис бўйича мукофот жамғармаси 2.646.495 еврони ташкил қилган “Internazionali BNL d'Italia” анъанавий халқаро турнирига старт берилди.
Киритилди: 16:21, 13.05.2013. Ўқилди: 3733 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Иван Зайцев «Бриллиант лига»нинг биринчи босқичида кучли бешликдан ўрин эгаллади
Енгил атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Иван Зайцев Доҳа шаҳрида (Қатар) найза улоқтириш бўйича ўтказилган “Бриллиант лигаси” мусобақасининг биринчи босқичида 81,37 метр натижа кўрсатиб, кучли бешликдан ўрин эгаллади.
Киритилди: 13:01, 13.05.2013. Ўқилди: 4519 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ўзбекистонлик ватерполочилар – биринчи!
Жорий йилнинг 4-12 май кунлари Қувайт шаҳрида (Қувайт) сув полоси бўйича эркаклар терма жамоалари ўртасида Сув полосини ривожлантириш Жаҳон кубоги баҳслари бўлиб ўтди.
Киритилди: 12:58, 13.05.2013. Ўқилди: 4673 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Ўзбекистонлик дзюдочилар «World Masters» турнирига қизғин ҳозирлик кўришяпти
Жорий йилнинг 25-26 май кунлари Тюмень (Россия) шаҳрида дзюдо кураши бўйича Мастерс туркумига кирувчи йирик халқаро турнир баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 12:55, 13.05.2013. Ўқилди: 4017 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ЕНГИЛ АТЛЕТИКА. Чонбуридан олти медаль
Таиланднинг Чонбури шаҳрида енгил атлетика бўйича якунланган Осиё Гран-присининг иккинчи босқичида Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари 3 олтин, 2 кумуш ва бир бронза медални қўлга киритди.
Киритилди: 11:43, 13.05.2013. Ўқилди: 4888 марта. Фикрлар сони: 2 та.
ТЕННИС. Новак Жокович Мадрид турнирини эрта тарк этди
Новак Жокович Испания пойтахтида ўтказилаётган Мастерс туркумига кирувчи “Mutua Madrid Open” халқаро турнирининг иккинчи даврасида болгариялик Григор Димитровга 6-7, 7-6, 3-6 ҳисобида имкониятни бой берди.
Киритилди: 10:43, 08.05.2013. Ўқилди: 3729 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Истомин Мадрид Опенни ғалаба билан бошлади
Ўзбекистонлик теннисчи Денис Истомин Мадрид Опен турнирини ғалаба билан бошлади. Ҳамюртимиз Хавьер Малисс устидан 6:3 ва 6:2 ҳисобида ғалаба қозонди.
Киритилди: 11:43, 07.05.2013. Ўқилди: 3873 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Ришод Собиров — XVII Осиё ўйинлари элчиси
Бугун пойтахтимиздаги “Hotel International Tashkent” меҳмонхонасида 2014 йилнинг 19 сентябрь – 4 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказиладиган XVII Осиё ўйинларининг кўргазмасига бағишланган тадбир ўтказилди.
Киритилди: 16:21, 06.05.2013. Ўқилди: 5202 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Тошкентда XVII Осиё ўйинларига бағишланган тадбир ўтказилади
Маълумки, 2014 йилнинг 19 сентябрь – 4 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида XVII Осиё ўйинлари ўтказилади ва қитъа миқёсида бўлиб ўтадиган энг йирик спорт анжуманига қизғин хозирлик кўрилмоқда.
Киритилди: 11:56, 03.05.2013. Ўқилди: 4519 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Нафиса Мўминова FIDE Гран-Присида иштирок этади
Халқаро шахмат федерацияси (FIDE) 2013-2014 йилларда аёллар ўртасида ўтказиладиган FIDE Гран-Присида иштирок этадиган 19 нафар спортчининг номи ҳамда мусобақаларни қайси шаҳарларда ўтишини эълон қилди.
Киритилди: 10:53, 29.04.2013. Ўқилди: 3971 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Қозоғистонда бокс бўйича ўсмирлар ўртасида Осиё чемпионати ниҳоясига етди
Қозоғистонда бокс бўйича 15-16 ёшли ўсмирлар ўртасида якунланган Осиё чемпионатида тўрт олтин, беш кумуш ва бир бронза медаль жамғарган Ўзбекистон терма жамоаси умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллади.
Киритилди: 10:38, 23.04.2013. Ўқилди: 5286 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Боксчиларимиз финалга яқинлашмоқда
Қозоғистонда бокс бўйича ўсмирлар ўртасида давом этаётган Осиё чемпионатида чорак финал учрашувлари якунланди.
Киритилди: 20:26, 18.04.2013. Ўқилди: 4190 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Фарғоналик боксчи Баҳодир Мамажонов жаҳон чемпиони бўлди
Ўзбекистонлик профессионал боксчи Баҳодир Мамажонов 61 килограммгача бўлган вазнда кубалик Анжело Сантанани нокаут билан мағлубиятга учратиб, WBA йўналиши бўйича жаҳон чемпиони бўлди.
Киритилди: 11:07, 18.04.2013. Ўқилди: 8747 марта. Фикрлар сони: 46 та.
Австралиялик теннисчиларнинг эътирози ўзбекистонликлар ҳайратига сабаб бўлди
Ўзбекистон теннис федерацияси (ЎТФ) вакиллари Австралия теннис терма жамоаси сардори Патрик Рафтернинг сўзларидан ҳайрон қолишганини билдиришди. Бу ҳақда 12news.uz хабар бермоқда.
Киритилди: 09:54, 17.04.2013. Ўқилди: 7745 марта. Фикрлар сони: 25 та.
АҚШда оммавий марафон вақтида портлаш содир бўлди
15 апрел куни АҚШнинг Бостон шаҳрида оммавий югуриш марафони бўлаётган бир пайтда кетма-кет иккита портлаш содир бўлди. Бу ҳақда CNN ахборот агентлиги хабар беради.
Киритилди: 13:13, 16.04.2013. Ўқилди: 7275 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Теннис бўйича Австралия терма жамоаси Намангандаги шароитлардан нолиди
Теннис бўйича Австралия эркаклар терма жамоаси сардор Патрик Рафтер Ўзбекистон терма жамоасига қарши ўйинлардаги яшаш шароитларидан нолиди.
Киритилди: 08:36, 16.04.2013. Ўқилди: 6345 марта. Фикрлар сони: 36 та.
Оғир атлетика. Тошкентда жаҳон чемпионати якунланди
“Ўзбекистон” спорт мажмуасида ўсмирлар ва қизлар ўртасида оғир атлетика бўйича IV жаҳон чемпионати якунланди.
Киритилди: 09:20, 14.04.2013. Ўқилди: 5498 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистонлик олимпиадачиларни қўллаб-қувватлаш жамғармаси ташкил этилди
Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси ҳузурида Олимпиадачиларни қўллаб-қувватлаш жамғармаси ташкил этилди. Жамғармани ташкил этиш тўғрисидаги Вазирлар Маҳкамаси қарори 2 апрель куни имзоланган.
Киритилди: 18:35, 10.04.2013. Ўқилди: 5421 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Миша Ге: «Мақсадим — Ўзбекистон фигурали учиш мактаби шуҳратини янада юксалтириш»
Миша Ге Канаданинг Лондон шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионатида кучлилар сафидан ўрин эгаллаб, 2014 йил Сочи шаҳри (Россия)да ўтказиладиган навбатдаги қишки Олимпиада ўйинларига йўлланмани қўлга киритди.
Киритилди: 10:52, 10.04.2013. Ўқилди: 5035 марта. Фикрлар сони: 2 та.
БОКС. «Олтин водий» турнири кучли боксчиларни намоён қилди
Андижон олимпия захиралари спорт коллежи спорт манежида бўлиб ўтган ҳаваскорлар ўртасидаги III анъанавий халқаро бокс турнири ўз ниҳоясига етди.
Киритилди: 22:30, 29.03.2013. Ўқилди: 5009 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Муроджоннинг иккинчи олтин медали
Ҳиндистоннинг Деҳли шаҳрида ўтган велоспорт бўйича Осиё чемпионатида ҳамюртимиз Муроджон Холмуродов иккинчи маротаба шоҳсупанинг энг юқори поғонасига кўтарилди.
Киритилди: 14:12, 19.03.2013. Ўқилди: 4986 марта. Фикрлар сони: 2 та.
БОКС. Ойбек – Осиё чемпиони!
Филиппинда бокс бўйича ёшлар ўртасида якунланган V Осиё чемпионатида Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси бир олтин, тўрт кумуш, икки бронза, жами еттита медаль жамғариб, умумжамоа ҳисобида кучли учликдан жой олди.
Киритилди: 14:09, 19.03.2013. Ўқилди: 5538 марта. Фикрлар сони: 8 та.