Эртага Ўзбекистон футбол федерацияси президенти ҳузуридаги Мураббийлар кенгаши йиғилиши бўлиб ўтади.
30 апрель куни ОФКнинг навбатдаги, 26-конгресси бўлиб ўтади. Унда Ўзбекистон Футбол Федерацияси биринчи вице-президенти Сардор Раҳматуллаев ҳам иштирок этади.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси молия бошқармаси бошлиғи Земфира Исхакова ФИФА томонидан ўтказилаётган молиявий бошқарувга бағишланган семинарда иштирок этмоқда.
Ўзбекистон футболини қўллаб-қувватлаш жамоат фондининг 2014 йилдаги фаолияти тўғрисидаги ҳисоботи эълон қилинди.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси раҳбарияти Терма жамоалар маркази директори Асқар Толибжонов ва техник директори Рустам Акрамовни қаттиқ огоҳлантирди.
Шу йилнинг 31 августидан 3 сентябрига қадар Шри-Ланка пойтахти Коломбо шаҳрида ФИФА Марказий ва Ғарбий Осиё мамлакатлари футбол федерациялари вакиллари учун футболни ривожлантириш бўйича минтақавий семинар ташкил қилади.
4 август куни Тошкентда «С» тоифадаги лицензия учун Тошкент шаҳри ва вилоятида фаолият олиб борувчи мураббийлар учун ўқув курслари бошланди. Мазкур курсларга ОФК инструктори Ислом Аҳмедов инструкторлик қилмоқда.
ЎФФ Терма жамоалар марказида миллий терма жамоалар бош мураббийлари ўз ҳисоботларини топширишди.
9-14 июль кунлари Фарғонада Осиё Футбол Конфедерациясининг «Level-1» семинари бўлиб ўтди. Беш кун давом этган семинарда 15 нафар ёш мураббийлар иштирок этди. Мазкур курсга ОФК инструктори Авазбек Махсумов инструкторлик қилди.
Жорий йилнинг июль ва август ойлари Осиё ўйинларида иштирок этадиган терма жамоамиз учун жуда ҳам масъулиятли давр ҳисобланади.
Ўзбекистон футбол федерацияси делегациясининг Бразилия сафар анча самарали бўлди. Мираброр Усмонов у ерда қуруқ қайтмади: ФИФА юксак унвони “Хизматлари учун” ордени футболимиз раҳбарига топширилди.
Халқаро Футбол Уюшмасининг навбатдан ташқари йиғилишида ЎФФ президенти Мираброр Усмонов ФИФАнинг “Хизматлари учун” ордени билан тақдирланди.
10 июнь куни ЎФФ Терма жамоалар марказида миллий терма жамоа мураббийлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
Ўзбекистон футбол федерацияси Мираброр Усмонов Наманган шаҳрига қилган сафари давомида «Навбаҳор» футбол клуби раҳбарияти, мураббийлар, футболчилар ҳамда жамоа мухлислари билан учрашди.
ЎФФ Терма жамоалар марказида мураббийлар кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
ЎФФ Терма жамоалар маркази директори Асқар Толибжонов бугун 60 ёшга тўлди.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси президенти Мираброр Усмонов ЎФФ Терма жамоалар марказининг айрим мутасаддиларини ОАВдаги «мантиқсиз интервьюлар» учун танқид остига олди.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Мираброр Усмонов Мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлисида Терма жамоалар марказининг фаолиятидан норози эканлигини маълум қилди.
ЎФФ Президенти Мираброр Усмонов ўзбек халқини, футбол жамоатчилиги, ишқибозлар ва ОАВни кириб келаётган Янги йил билан табриклайди.