30/03 21:30 | Атлетик Бильбао | - | Осасуна | ||
30/03 23:45 | Наполи | - | Милан | ||
31/03 00:00 | Бетис | - | Севилья |
Аввал хабар берилганидек, Ўзбекистон футбол ассоциацияси Уставига мувофиқ, 2025 йил 22 февраль куни ЎФА президентлигига сайлов бўлиб ўтади.
Киритилди: 20:34, 12.02.2025. Ўқилди: 1620 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Пойтахт илк бор FIFPro шафелиги остида ўтган маросимга мезбонлик қилди.
Киритилди: 20:50, 18.09.2024. Ўқилди: 552 марта. Фикрлар сони: 0 та.
ЎФА президенти Абдусалом Азизов тадбир якунида барчани янги йил билан муборакбод этиб, бир қатор масалалар юзасидан фикр билдириб ўтди:
Киритилди: 18:41, 26.12.2023. Ўқилди: 3118 марта. Фикрлар сони: 33 та.
Дунёнинг 45 та етакчи футбол лигаларини ўзида жамлаган Жаҳон профессионал футбол лигалари ассоциациясининг (WLF) 2023 йилги умумий йиғилишига Экстракласа (Польша лигаси) мезбонлик қилди.
Киритилди: 17:21, 16.10.2023. Ўқилди: 1310 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев МДҲ давлатлари жамоалари ўртасида ҳар йили ўтказиладиган футбол турнири – Ҳамдўстлик кубогини қайта тиклашни таклиф қилди.
Киритилди: 20:39, 13.10.2023. Ўқилди: 3424 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг "Оммавий ва профессионал футболни ҳар томонлама ривожлантиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисидаги қарори ижросини таъминлаш мақсадида ҳудудларда футболни ривожлантириш ва болалар футболидаги олиб борилаётган ишлар ва мавжуд камчиликларни таҳлилига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:54, 25.05.2023. Ўқилди: 904 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Кеча Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адкҳам Икрамов Ўзбекистонда оммавий ва профессионал футболни ҳар томонлама ривожлантиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисидаги тақдимот билан танишди.
Киритилди: 10:51, 17.01.2023. Ўқилди: 1411 марта. Фикрлар сони: 29 та.
Бугун Ўзбекистон футбол ассоциацияси президенти Абдусалом Азизов бошчилигида Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икромов, ЎФА ижроқўм аъзолари ва профессионал футбол клублари вакиллари иштирокида йиғилиш ўтказилди.
Киритилди: 22:01, 24.12.2022. Ўқилди: 2731 марта. Фикрлар сони: 10 та.
22-23 сентябр кунлари Малайзия пойтахти Куала Лумпурда Осиё футбол конфедерациясининг Лицензиялаш бўйича семинари ўтказилди.
Киритилди: 13:20, 23.09.2022. Ўқилди: 1400 марта. Фикрлар сони: 0 та.
ЎФА раҳбарияти терма жамоаларнинг мураббийлари томонидан амалга оширилган ишлар ҳисоботи ва кейинги мусобақага тайёргарлик режалари билан танишди.
Киритилди: 15:21, 26.05.2022. Ўқилди: 1891 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Давлатимиз раҳбари спортни оммавийлаштириш, спорт таълимини яхшилаш ва иқтидорли спортчиларни тайёрлаш бўйича устувор вазифаларни белгилаб берди.
Киритилди: 10:06, 24.05.2022. Ўқилди: 1912 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов ва ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Эрматов бошчилигидаги мутахассислар ҳудудлардаги футбол оммавийлигини ошириш, болалар-ўсмирлар футболини янада ривожлантириш бўйича амалга оширилаётган ишлар, шунингдек келажакда Навоий вилоятида футбол базаси ва футбол академияларини ташкил қилиш бўйича режалаш билан танишиш мақсадида Навоий вилоятига ташриф буюришди.
Киритилди: 23:18, 08.04.2022. Ўқилди: 1307 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Сўнгги йилларда келишилган ўйинларга қарши кураш ҳамда уларнинг олдини олиш борасида ЎФА ҳамда ЎзПФЛ томонидан жиддий ишлар амалга оширилмоқда.
Киритилди: 12:59, 05.04.2022. Ўқилди: 1234 марта. Фикрлар сони: 0 та.
17-21 январь кунлари Cоcа Cоlа Суперлигаси баҳсларида ишлайдиган ва унга номзод бўлган ҳакамлар учун ўқув-машғулот йиғини бўлиб ўтди.
Киритилди: 22:28, 22.01.2022. Ўқилди: 1067 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистон футбол ассоциациясининг Уставига асосан жорий йилнинг 25 сентябрь куни соат 14:30 да Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг мажлислар залида ЎФАнинг навбатдаги Ҳисобот-сайлов Конгресси бўлиб ўтади.
Киритилди: 16:38, 16.09.2021. Ўқилди: 3395 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Аввал хабар берганимиздек, бугун Ўзбекистон футбол ассоциатсиясининг навбатдан ташқари конгресси ўтказилди.
Киритилди: 20:37, 19.06.2021. Ўқилди: 2672 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Киритилди: 20:41, 21.05.2021. Ўқилди: 3034 марта. Фикрлар сони: 0 та.
ЎФА Тартиб-интизом қўмитаси қарорлари
Киритилди: 16:27, 04.05.2021. Ўқилди: 2368 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унга кўра, бир неча расмийларга нисбатан интизомий чоралар қўлланилди.
Киритилди: 14:06, 16.03.2021. Ўқилди: 6040 марта. Фикрлар сони: 0 та.
"Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси қошида ташкил этилган шифокорлардан иборат бўлган
Киритилди: 18:12, 15.03.2021. Ўқилди: 2214 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Мазкур Комиссия COVID-19 пандемияси даврида клублардаги футболчилар, мураббийлар ва бошқа мутахассислар орасида эпидемиологик вазиятни ва уларнинг соғлиғи ҳолатини назорат қилиш бўйича самарали иш олиб бора олди ва бу 2020 йилги мавсумни жиддий кечикишларсиз якунлаш имконини берди.
Киритилди: 21:04, 12.01.2021. Ўқилди: 3367 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси ва Ўзбекистон профессионал лигасининг турли номинациялар бўйича йилнинг энг яхшиларини тақдирлаш маросими якунланди.
Киритилди: 16:56, 26.12.2020. Ўқилди: 4067 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Айни пайтда Ўзбекистон футбол ассоциацияси ва Ўзбекистон профессионал лигасининг турли номинациялар бўйича йилнинг энг яхшиларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 16:47, 26.12.2020. Ўқилди: 3899 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 16:42, 26.12.2020. Ўқилди: 4738 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 16:39, 26.12.2020. Ўқилди: 2958 марта. Фикрлар сони: 0 та.