Бугун «Навбаҳор» жамоасининг тақдимот маросими бўлиб ўтди.
ЎФФ қарорига кўра, бир йил муддатга футболдан четлаштирилган ҳимоячи Тоҳир Шамсиддинов "Навбағор"да қоладиган бўлди.
Бугун "Навбаҳор" пойтахтдаги йиғин доирасида Жиззахнинг "Сўғдиёна" клубига қарши назорат учрашуви ўтказди.
Сўнгги кунларда мухлислар орасида “Навбаҳор”га янги бош мураббий ахтарилаётганлиги ҳақидаги гап-сўзлар кўпайиб кетди.
Кеча "Навбаҳор" бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов Ўзбекистон олимпия терма жамоасига бош мураббий этиб тайинланди. Ушбу тайинловдан сўнг наманганлик мухлислар бир мунча хавотирга тушишгани бор гап.
Айни пайтда “Навбаҳор” жамоасида болгариялик дарвозабон Эмил Михайлов кўрикдан ўтмоқда.
"Навбаҳор" жамоаси Тошкентдаги навбатдаги йиғини чоғида таркибга бир қатор янги ўйинчилар қўшилганди.
"Навбаҳор" бугун Наманганда ташкил этилган иккинчи ўқув-машғулот йиғинини якунлади.
"Навбаҳор" чизиқларни кучайтириш ва таркибдаги рақобатни кучайтириш мақсадида бир қатор футболчилар билан музокаралар давом эттиряпти.
Ўтган мавсумда «Навбаҳор» шарафини ҳимоя қилган бир қатор футболчилар шартнома муддатларини узайтиришди. Ана шундай ўйинчилардан бири сифатида наманганлик ярим ҳимоячи Отабек Валижоновни эътироф этиш жоиз. Қуйида Валижонов билан уюштирилган суҳбат билан танишасиз.
"Навбаҳор" мавсум тайёргарлигини давом эттирмоқда. Режага кўра, бугун футболчилар дастлабки машғулотни “Навбаҳор” марказий ўйингоҳида ўтказишди. Дастлаб югуруш йўлакчасида машқлар бажарилган бўлса, машғулотнинг иккинчи қисмида ўйингоҳда жойлашган гимнастик залда шуғулланилди.
Хабарингиз борки, кечадан "Навбаҳор" жамоаси янги мавсумга тайёргарликнинг иккинчи босқичини бошлади. Бош мураббий Бахтиёр Ашурматов айни пайтда миллий терма жамоамиз билан биргаликда Австралияга жўнаб кетганлиги боис машғулотларга ёрдамчи мураббийлар бошчилик қилишмоқда.
Режага кўра бугун жамоамиз аъзолари мавсумга тайёргарликнинг иккинчи босқичини ўташ мақсадида Наманганда тўпланишди. Тушдан кейин футболчилар белгиланган жойга етиб келишди.
Бугун "Навбаҳор" яримҳимоячиси Азим Аҳмедовнинг таваллуд куни. Иқтидорли футболчи ўзининг 23 ёшини қаршиламоқда.
"Навбаҳор"клуби бош мураббийи жамоа расмий сайти учун қисқача интервью берди.
"Навбаҳор" мавсумга тайёргарлик кўришда давом этмоқда. Кеча бир маҳал ўтказилган машғулотлар чоғида футболчилар бассейнда сузиш машқларини бажаришганди. Бугундан эса яна майдонга қайтилди.
"Навбаҳор" расмий сайти жамоанинг кечаги машғулот жараёнидан фотожамланма тақдим этди.
Янги мавсумга ҳозирлик кўраётган "Навбаҳор"нинг айрим футболчилари бошқа клубларга ўтиши ҳақидаги хабарларга тез-тез кўзимиз тушмоқда.
Янги мавсумга Наманганда ҳозирлик кўраётган жамоамиз бугунга режалаштирилган машғулотларни якунига етказди.