15 октябрь куни ЖЧ-2014 саралаш баҳслари сўнгги саралаш босқичи 5-туридан ўрин олган Қатар ҳамда Ўзбекистон терма жамоалари учрашувидан олдинги матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Киритилди: 18:22, 15.10.2012. Ўқилди: 6468 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 16 октябрь куни ЖЧ-2014 саралаш 4-босқич 5-тур ўйинлари доирасида Қатар терма жамоасига қарши майдонга тушади.
Киритилди: 18:09, 15.10.2012. Ўқилди: 6494 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Жаҳон чемпионати саралаш босқичи доирасидан ўрин олган Ўзбекистон ва Қатар терма жамоалари ўртасидаги учрашувда жамоаларнинг майдонга тушадиган либослари ранги маълум бўлди.
Киритилди: 13:19, 15.10.2012. Ўқилди: 5595 марта. Фикрлар сони: 17 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси БААда йиғинини якунлади. Бугун футболчилар асосан тикланиш машқларини бажаришди. Делегация эртага тонгда Қатар пойтахти Доҳага қараб учади.
Киритилди: 22:13, 13.10.2012. Ўқилди: 4904 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Бугун Миржалол Қосимов қўл остидаги Ўзбекистон терма жамоаси Дубайнинг "Аш-Шабаб" клуби базасида машҳулот олиб борди, дея хабар беради ЎФФ расмий твиттери.
Киритилди: 17:34, 13.10.2012. Ўқилди: 5717 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси чап қанот ҳимоячиси Виталий Денисов БАА терма жамоасига қарши ўйиндан кейин ўз фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 13:09, 13.10.2012. Ўқилди: 5610 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоасига қарши ўйиндан сўнг БАА терма жамоаси бош мураббийи Маҳди Али томошабинларга эътироз билдирди.
Киритилди: 12:23, 13.10.2012. Ўқилди: 5284 марта. Фикрлар сони: 5 та.
БАА ва Ўзбекистон миллий терма жамоалари ўртасидаги ўртоқлик учрашувидан кейин матбуот анжумани ўтказилди. Унда Миржалол Қосимов қуйидагиларни таъкидлади.
Киритилди: 09:35, 13.10.2012. Ўқилди: 6039 марта. Фикрлар сони: 47 та.
Бирлашган Араб Амирликлари терма жамоаси билан ўзаро ўйинларда салбий статистикага эга бўлсакда, бугун ўртоқлик учрашуви натижаси биз учун ҳеч қандай аҳамиятга эга эмасди.
Киритилди: 21:34, 12.10.2012. Ўқилди: 6860 марта. Фикрлар сони: 34 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси таркибида майдонга тушиш бўйича рекордчи саналга Темур Кападзе БАА терма жамоасига қарши учрашувда 100лик довонни забт этди.
Киритилди: 21:00, 12.10.2012. Ўқилди: 4473 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Мустақиллигимизнинг 21 йиллиги юртимизда кенг нишонланмоқда. Ўтган давр барча соҳаларда бўлгани каби ўзбек футболида ҳам оламшумул воқеаларга жуда бой бўлди. Бугунги мақоламиз ўзбек футболининг 21 йиллик тарихидаги энг муҳим ҳодисалар хусусида сўз юритамиз.