Бугун олий лиганинг 2-туридан ўрин олган "Шўртан" - "Пахтакор" учрашуви бўлиб ўтиши лозим эди. Бироқ об-ҳавонинг ўта ноқулай келганлиги туфайли Ғузордаги ўйин номалум муддатга қолдирилди.
Киритилди: 14:12, 08.03.2013. Ўқилди: 4124 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Хабарингиз бор, бугун «Жар» стадионида 2-тур доирасида «Бунёдкор» Қаршининг «Насаф» жамоасини қабул қилади.
Киритилди: 12:21, 08.03.2013. Ўқилди: 4079 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Ўзбекистон XXII миллий чемпионатининг 2-тур учрашувлари доирасида Тошкентнинг «Локомотив» клуби Наманганда маҳаллий «Навбаҳор» жамоаси меҳмони бўлади.
Киритилди: 18:11, 07.03.2013. Ўқилди: 3651 марта. Фикрлар сони: 3 та.
8 март, жума куни “Жар” стадионида “Бунёдкор” ва “Насаф” жамоалари куч синашишади.
Киритилди: 11:07, 07.03.2013. Ўқилди: 4026 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўтган йили «Локомотив» жамоаси ўз тарихидаги бир қатор рекордларни янгилаб, мухлисларини хушнуд этганди. Буни қарангки, темирйўлчилар бу йил ҳам рекордлар сериясини давом эттиришга бел боғлаган кўринишади.
Киритилди: 10:20, 07.03.2013. Ўқилди: 4813 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Агар ушбу жамоалар ўртасидаги учрашувлар статистикасига назар солсак, рақамларнинг барчаси “қалдирғоч”лар устунлиги ҳақида “сўзлайди”.
Киритилди: 10:04, 07.03.2013. Ўқилди: 3911 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Шанба куни Косонсой шаҳри меҳмонлар билан гавжум бўлади. Шу куни "Навбаҳор" мавсумдаги илк уй учрашувини ўтказади.
Киритилди: 08:32, 07.03.2013. Ўқилди: 3695 марта. Фикрлар сони: 10 та.
8 март куни мамлакатимиз чемпионати 2-турига старт берилади. Турнинг энг марказий учрашувларидан бири бу – “Бунёдкор” - “Насаф” жамоалари ўртасидаги учрашувдир.
Киритилди: 16:16, 06.03.2013. Ўқилди: 3928 марта. Фикрлар сони: 7 та.
8 март, жума куни олий лигада "Пахтакор" 2-тур учрашувида майдонга тушади.
Киритилди: 11:59, 06.03.2013. Ўқилди: 3465 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий Лига 2-тур учрашувлари 8-9 март кунлари ўтказилади. Ёшлар Биринчилиги доирасидаги ўйинлар 7-8 март кунлари ўтказилиши режалаштирилган.
Киритилди: 11:56, 06.03.2013. Ўқилди: 4305 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Мавсум оралиғида «Бунёдкор» ўз таркибига икки нафар легионер – сербиялик ярим ҳимоячи Марко Блажич ва украиналик ҳужумчи Александр Пишчурни қўшиб олди.
Киритилди: 18:39, 05.03.2013. Ўқилди: 5030 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси ўзининг олий лига биринчи турларидаги ёқимли анъанасини 2013 йилда ҳам давом эттирди.
Киритилди: 18:18, 05.03.2013. Ўқилди: 4052 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Олий лигада дастлабки тур ўйинлари якунига етди. "Навбаҳор" дастлабки ўйинда мағлубиятни тан олишга мажбур бўлди.
Киритилди: 13:08, 05.03.2013. Ўқилди: 4706 марта. Фикрлар сони: 5 та.
22-Ўзбекистон миллий чемпионати 2-туридан ўрин олган ва 9 март куни Бухорода ўтказилиши керак бўлган «Бухоро» – «Сўғдиёна» учрашуви Тошкентга кўчирилди ва 9 март куни «Пахтакор» марказий стадионида ўтказилади.
Киритилди: 12:54, 05.03.2013. Ўқилди: 3688 марта. Фикрлар сони: 6 та.
«Локомотив» – «Бухоро» жамоалари учрашувидан сўнг ўтказилган матбуот анжуманида «Локомотив» клуби номидан жамоа бош мураббийи вазифасини бажарувчи Ҳаким Фузайлов иштирок этди ва дастлаб ўйин борасидаги фикрлари билан ўртоқлашди:
Киритилди: 21:57, 04.03.2013. Ўқилди: 3343 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лига 1-турининг энг сўнгги ўйини "Локомотив" ва "Бухоро" жамоалари ўртасидаги баҳсдан кейин матбуот анжумани ўтказилди.
Киритилди: 20:28, 04.03.2013. Ўқилди: 3088 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Жар"да бўлиб ўтган ўйиндан кейинги матбуот анжуманининг иккинчи қисмида Миржалол Қосимов ОАВ вакиллари саволларига жавоб қайтарди.
Киритилди: 20:16, 04.03.2013. Ўқилди: 3582 марта. Фикрлар сони: 4 та.
"Бунёдкор" ва "Сўғдиёна" жамоалари ўртасидаги ўйиндан кейинги матбуот анжуманининг илк қисмида меҳмонлар бош мураббийи Даврон Файзиев иштирок этди.
Киритилди: 20:03, 04.03.2013. Ўқилди: 3572 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Тошкентнинг яна бир жамоаси «Локомотив» ҳам бу мавсумни йирик ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 17:58, 04.03.2013. Ўқилди: 5338 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Олий лиганинг 1-туридан ўрин олган "Сўғдиёна" ва "Бунёдкор" жамоалари ўртасидаги баҳс аслида жиззахликларнинг майдонида бўлиб ўтиши керак эди.
Киритилди: 16:04, 04.03.2013. Ўқилди: 4507 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Ўзбекистон чемпионатининг иккинч тур учрашувларига тайинланган ҳакамлар номи ҳам маълум бўлди. Бу ҳақда ПФЛ расмий сайти хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 15:04, 04.03.2013. Ўқилди: 4236 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон XXII миллий чемпионатида фаворитлар қаторида эътироф этилаётган Тошкентнинг “Локомотив” жамоаси 1-тур доирасида ўз майдонида “Бухоро” клубини қабул қилади.
Киритилди: 10:26, 04.03.2013. Ўқилди: 3598 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Пахтакор" - "Навбаҳор" жамоалари ўртасидаги Олий лига 1-тур ўйинидан кейин бош мураббийлмар матбуот анжуманида иштирок этишди.
Киритилди: 20:56, 03.03.2013. Ўқилди: 3131 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон XXII миллий чемпионатининг 1-туридан ўрин олган яна бир учрашувда «Пахтакор» Наманганнинг «Навбаҳор» жамоасини қабул қилиб ишончли ғалабани қўлга киритди.
Киритилди: 18:06, 03.03.2013. Ўқилди: 4726 марта. Фикрлар сони: 19 та.
"Шўртан"га бу йил келиб қўшилган Александр Востриков «Металлург»га қарши баҳсни асосий таркибда бошлади ва кейинчалик ўз ўрнини Аббос Омоновга бўшатиб берди. Бу футболчи ўйин тўғрисида шундай деди:
Киритилди: 15:08, 03.03.2013. Ўқилди: 3308 марта. Фикрлар сони: 4 та.