Қиличбозликнинг шпага йўналишида иштирок этган ўзбекистонлик ҳар иккала спортчи 1/8 финалда имкониятни бой беришди.
Дзюдонинг аёллар ўртасида иштирок этаётган Муқаддас Кубеева дастлабки баҳсидаёқ ютқазиб қўйди.
Осиё Ўйинларида Ўзбекистон ва Таиланд аёллар терма жамоалари ўртасида кечаётган теннис бўйича нимчорак финал баҳсида ҳисоб тенглашди.
Бугун Инчеон шаҳри (Ж.Корея)да Осиё олимпия кенгашининг 33-Бош Ассамблеяси ўтказилди.
Эртада тонгдан Осиё Ўйинларининг бир қанча мусобақалари бошланди ва дастлабки медаллар соҳиблари номи аниқ бўлди.
20 сентябрь тонгидан Инчеон-2014да спорт мусобақалари бошланади. Ўзбекистонлик спортчилар иштирокидаги баҳслар тақвимини эътиборингизга ҳавола қиламиз.
18 сентябрь куни XVII ёзги Осиё ўйинлари иштирокчилари истиқомат қилаётган олимпия шаҳарчасида Ўзбекистон байроғини кўтарилишига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Хитойлик теннисчи аёл Ли На спортчилик фаолиятини якунлашга қарор қилди. Бу ҳақда WTA расмий сайти хабар тарқатди.
Бугун Кореянинг Инчеон шаҳрида 17-Осиё ўйинларининг очилиш маросими бўлиб ўтади. Ушбу мусобақа қитъамизнинг энг йирик мусобақаси ҳисобланади.
Юртимиз Истиқлолга эришгач мамлакатимиз спортчилари мустақил жамоа сифатида илк бор 1994 йилнинг 2-12 октябрь кунлари Япониянинг Хиросима шаҳрида бўлиб ўтган XII ёзги Осиё ўйинларида иштирок этишган.
Сузиш мусобақалари 21-26 сентябрь кунлари ўтказилади. Мазкур мусобақаларда Ватанимиз шарафини 10 нафар спортчи ҳимоя қилади.
Маълумки, Осиё ўйинлари иштирокчилари истиқомат қиладиган ҳудудда мусобақада иштирок этадиган Давлатларнинг байроқларини кўтарилишига бағишланган тадбирлар ўтказилади.
2014 йилнинг 19 сентябрь – 4 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказиладиган XVII ёзги Осиё ўйинларида қитъанинг 45 давлатидан келган энг сара спортчилар 36 спорт тури бўйича 439 та медаллар жамланмаси учун кураш олиб борадилар.
Теннис бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Дэвис Кубогининг жаҳон гуруҳига чиқиш учун плей-офф баҳсларида иштирок этди. Спортчиларимиз Австралия кортларида баҳс олиб боришди.
Кеча пойтахтимизда бир ҳафта давом этган эркин, юнон-рум ва аёллар кураши бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати ўз якунига етди.
Осиё ўйинлари бугунги кунга келиб спорт оламида ўтказиладиган энг нуфузли мусобақалардан бирига айланган ва қитъа миқёсида ўтказиладиган мазкур йирик спорт байрамига мезбонлик қилувчи давлатлар олдига қатор талаблар қўйилади.
2014 йилнинг 19 сентябрь – 4 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказиладиган XVII ёзги Осиё ўйинларида Ўзбекистон шарафини 296 нафар спортчи, спортнинг 32 тури бўйича ҳимоя қилади.
Пойтахтимиздаги Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида ўтказилаётган “Tashkent Open-2014” халқаро турнирининг яккалик баҳсларида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилаётган Нигина Абдураимова ярим финалга чиқди.
Ўзбекистон шахматчилар оиласида халқаро гроссмейстер талабини бажарган спортчилар сафи яна биттага кенгайди. Шу тариқа, халқаро гроссмейстерларимиз сони 11 тага етди.
Туркиянинг Анталия шаҳрида ўтказилаётган “Фьючерс” туркумига кирувчи халқаро турнирда ҳамюртимиз Шониғмат Шофайзиев яккалик баҳсларининг биринчи учрашувида Гаити вакили Хиллел Рошауни 6:4, 6:7(3), 6:4 ҳисобида мағлуб этди.