Словениянинг Марибор шаҳрида 8 ёшдан 18 ёшгача бўлган болалар, ўсмирлар ва қизлар ўртасида ўтказилган жаҳон чемпионатида ўзбекистонлик Нодирбек Абдусатторов жаҳон чемпиони бўлди, дея хабар бермоқда Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги.
Киритилди: 18:36, 19.11.2012. Ўқилди: 5381 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Пойтахтимизда қиличбозлик бўйича Марказий Осиё очиқ чемпионати бўлиб ўтди. Мусобақада ҳамюртларимиз билан бирга Қозоғистон, Туркманистон, Тожикистон ва Қирғизистондан 30 нафардан зиёд тажрибали қиличбозлар шпага бўйича куч синашди.
Киритилди: 13:14, 17.11.2012. Ўқилди: 6226 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Словениянинг Марибор шаҳрида шахмат бўйича 8 ёшдан 18 ёшгача бўлган ёш шахматчилар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида 9-тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 11:46, 17.11.2012. Ўқилди: 5241 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Йиғилишда ООКнинг кейинги фаолияти билан боғлиқ қатор муҳим масалалар муҳокама қилинди.
Киритилди: 22:36, 15.11.2012. Ўқилди: 6593 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистонлик гимнастикачи Луиза Галиулина Халқаро гимнастика федерацияси томонидан допинг қабул қилгани учун 6 ойга мусобақалардан четлаштирди.
Киритилди: 12:33, 15.11.2012. Ўқилди: 6135 марта. Фикрлар сони: 5 та.
2012 йилнинг 21 ноябрь – 5 декабрь кунлари Тошкентдаги Тасвирий санъат галереясида Халқаро шахмат федерацияси – FIDEнинг халқаро Гран-при босқичи бўлиб ўтади.
Киритилди: 08:13, 10.11.2012. Ўқилди: 5314 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Халқаро олимпия қўмитаси ўзбекистонлик эркин курашчи Сослан Тигиевни Олимпиада-2012 бронза медалидан расман маҳрум қилди.
Киритилди: 00:31, 08.11.2012. Ўқилди: 6596 марта. Фикрлар сони: 14 та.
2012 йилги Лондон Олимпиадасида Ўзбекистон номидан иштирок этиб, бронза медалини қўлга киритган эркин курашчи Сослан Тигиев допинг истеъмол қилганликда гумон қилинмоқда. Бу ҳақда, Associated Press ахборот агентлигига асосланиб, UzDaily.Uz хабар бермоқда.
Киритилди: 05:08, 07.11.2012. Ўқилди: 7036 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Самарқанд эшкак эшиш каналида байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича “Самарқанд юлдузлари” халқаро мусобақаси якунланди.
Киритилди: 09:55, 23.10.2012. Ўқилди: 5341 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Осиё олимпия кенгаши махсус кенгаши махсус соврин жорий қилди ва уни XXX Олимпия ўйинларида юқори натижаларни қўлга киритган спортчиларга тақдим этади.
Киритилди: 08:52, 22.10.2012. Ўқилди: 5523 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Пойтахтимизда давом этаётган "Tashkent challenger" мусобақасида бугун яккаликда чорак финал ўйинлари бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 17:32, 12.10.2012. Ўқилди: 4620 марта. Фикрлар сони: 2 та.
2012 йилнинг 4-11 октябр кунлари Улан-Батор шаҳрида (Мўғилистон) оғир атлетика бўйича катталар ва ёшлар ўртасида Осиё кубоги баҳслари бўлиб ўтди.
Киритилди: 16:10, 12.10.2012. Ўқилди: 5467 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Бирлашган Араб Амирликларининг Абу-Даби шаҳрида дзюдо кураши бўйича Гран-При туркумига кирувчи нуфузли халқаро турнир беллашувлари бошланди.
Киритилди: 15:00, 12.10.2012. Ўқилди: 5709 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Пойтахтимиздаги Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида ўтказилаётган “Челленжер” туркумидаги халқаро турнир ҳал қилувчи паллага кирди.
Киритилди: 11:35, 12.10.2012. Ўқилди: 4372 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Шанхай (Хитой)да теннис бўйича ўтказилаётган “Shanghai Rolex Masters” нуфузли халқаро турнирида ҳамюртимиз Денис Истомин асосий тўрнинг дастлабки учрашувида муваффақиятга эришди.
Киритилди: 09:15, 10.10.2012. Ўқилди: 5559 марта. Фикрлар сони: 18 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракетка устаси Денис Истомин Пекин шаҳрида (Хитой) бўлиб ўтган “China Open” халқаро турнирининг жуфтликлар мусобақасида бош соврин учун кураш олиб борди.
Киритилди: 09:49, 09.10.2012. Ўқилди: 5512 марта. Фикрлар сони: 3 та.
2012 йил 24 сентябрда “Спорт курашлари бўйича ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактабини ташкил этиш тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ–1822-сонли қарори эълон қилинди.
Киритилди: 14:20, 03.10.2012. Ўқилди: 7946 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Лондон (Буюк Британия)да шахмат бўйича ўтказилаётган Гран-При туркумига кирувчи йирик халқаро турнирда 5-тур баҳслари бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:46, 26.09.2012. Ўқилди: 4644 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида теннис бўйича мукофот жамғармаси 850.000 долларни ташкил этган "Малайзиан Опен” халқаро турнирида дастлабки босқич ўйинлари ўтказилди.
Киритилди: 13:51, 26.09.2012. Ўқилди: 4941 марта. Фикрлар сони: 9 та.
“Одамзод ҳаётида шундай воқеалар бўладики, улар ҳеч қачон унутилмайди, умрбод ёдда сақланади, унинг авлодлари томонидан ҳам фахр билан тилга олинади”.
Киритилди: 18:49, 21.09.2012. Ўқилди: 7620 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Лондонда бўлиб ўтган Паралимпия ўйинларида кумуш медални қўлга киритган Шариф Халилов "Ласетти" автомобили, 75 минг доллар мукофот ва квартира билан тақдирланди.
Киритилди: 18:22, 21.09.2012. Ўқилди: 7025 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Жаҳон чемпионатида совриндор бўлган спортчиларимиз сафи яна биттага кенгайди
Киритилди: 12:31, 20.09.2012. Ўқилди: 4326 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Руслан Чагаев шу йил ҳисобидан ўтказган учта рейтинг жангининг ҳаммасини кетма-кет ғалаба билан якунлаган.
Киритилди: 09:01, 19.09.2012. Ўқилди: 6804 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Пойтахтимиздаги Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида 14-бор ташкил этилган “Tashkent open” халқаро теннис турнири ниҳоясига етиб, ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлди.
Киритилди: 12:00, 17.09.2012. Ўқилди: 5088 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Астана шаҳрида Қозоғистон ва Ўзбекистон терма жамоалари ўртасида Девис кубоги баҳси якунланди. Унда мезбонлар 3-1 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 11:22, 17.09.2012. Ўқилди: 5466 марта. Фикрлар сони: 9 та.