Ўзбекистон миллий терма жамоаси ЖЧ саралашининг финал босқичи олдидан кўплаб назорат учрашувларини ўтказишни режалаштирган.
Киритилди: 10:05, 13.05.2016. Ўқилди: 6577 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Хабарингиз бор, айни пайтда Осиёнинг энг кучли миллий чемпионатлари қаторида эътироф этиладиган Хитой Суперлигасида икки нафар ҳамюртимиз фаолият олиб боришмоқда.
Киритилди: 10:03, 13.05.2016. Ўқилди: 3552 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бу жамоаларнинг ўзаро учрашувлари доимо муросасиз ва шиддатли кечган. Агар миллийчемпионатларимиз тарихига назар ташласак, “Қизилқум” ва “Андижон” жамоалари бугунгача йигирмасаккизмаротаба ўзаро куч синашган.
Киритилди: 09:57, 13.05.2016. Ўқилди: 2266 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзингизга маълум, Жасур Абдураимов бошчилигидаги U-19 Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси сафига бир неча асосий таркиб ўйинчиларимиз жалб этилган эди.
Киритилди: 09:56, 13.05.2016. Ўқилди: 3977 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олдинроқ Россия чемпионатида тўп сурган ўзбекистонлик футболчилар ҳақидаги мақоланинг биринчи ва иккинчи қисмларини эътиборингизга ҳавола этган эдик. Бу сафар учинчи қисм билан танишиб чиқишингиз мумкин.
Киритилди: 09:55, 13.05.2016. Ўқилди: 4206 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабарингиз бор, Фарғонада Универсиада-2016 бошланиши арафисида бўлиб турибди. Вилоятда йирик спорт турнирини ўтказиш учун кенг кўламли ишлар олиб борилмоқда.
Киритилди: 09:53, 13.05.2016. Ўқилди: 4193 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча футзал бўйича XX миллий чемпионатимизнинг бронза медаллари учун баҳсларга старт берилди.
Киритилди: 09:48, 13.05.2016. Ўқилди: 2815 марта. Фикрлар сони: 1 та.
14 май куни Наманганда “Навбаҳор” ва “Қўқон-1912” ўртасидаги водий дербиси бўлиб ўтади. Олий лига 9-тур доирасидан ўрин олган мазкур баҳсга бўлган қизиқиш жуда юқори. Ушбу жамоаларнинг чемпионатдаги баҳсларига доир маълумотлар билан таништириб ўтамиз.
Киритилди: 09:41, 13.05.2016. Ўқилди: 2051 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Об-ҳавонинг ноқулай бўлишига қарамай, футболчиларимиз машғулотга зўр беришган. Кеча жамоамиз аъзолари “Марказий” ўйингоҳда навбатдаги машғулотни ўтказишди
Киритилди: 09:39, 13.05.2016. Ўқилди: 2408 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўйиндан кейин ташкил этилган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида темирйўлчилар бош мураббийи Андрей Микляев иштирок этди.
Киритилди: 19:10, 12.05.2016. Ўқилди: 4816 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўйиндан кейин ташкил этилган матбуот анжуманида дастлаб меҳмонлар мураббийи Григорий Колосовский иштирок этди.
Киритилди: 18:52, 12.05.2016. Ўқилди: 7867 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Бугун Олий лиганинг 9-тури доирасида марказий ўйин бўлиб ўтди. Мусобақа пешқадами бўлиб турган "Локомотив" ўз майдонида чемпионлик йўлидаги асосий рақибларидан бири "Пахтакор"ни қабул қилди.
Киритилди: 18:48, 12.05.2016. Ўқилди: 5216 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Жамоамизнинг 9-тур доирасида Наманган шаҳрида маҳаллий “Навбаҳор” жамоаси билан ўйинида жамоамизнинг ҳақиқий мухлислари бевосита стадионда туриб футболчиларимизни қўллаб-қувватлаб туришни режа қилишган.
Киритилди: 17:20, 12.05.2016. Ўқилди: 2864 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лига баҳслари ўзининг қизғин палласига кириб боргани сайин, футболчилар ўз ўйинларини аста-секин кучайтиришмоқда. Натижада, кескин ва муросасиз баҳслар сони ортмоқда. 8-тур қаҳрамонларидан иборат рамзий терма жамоани тузар эканмиз, бу рўйхатга илк бор «Шўртан» вакилини ҳам киритдик.
Киритилди: 17:10, 12.05.2016. Ўқилди: 3564 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Олий Лига 9-тур учрашувларига старт берилади.
Киритилди: 16:42, 12.05.2016. Ўқилди: 3872 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун Олий лиганинг 9-тури доирасида марказий ўйин бўлиб ўтади. Мусобақа пешқадами бўлиб турган "Локомотив" ўз майдонида чемпионлик йўлидаги асосий рақибларидан бири "Пахтакор"ни қабул қилмоқда.
Киритилди: 16:23, 12.05.2016. Ўқилди: 6537 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Фарғонанинг “Нефтчи” жамоаси Олий лига 9-тур доирасида Тошкентнинг “Обод” клубини қабул қилади.
Киритилди: 15:26, 12.05.2016. Ўқилди: 5389 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ҳамюртимиз Ҳусниддин Ғофуров фаолият олиб бораётган Иваницанинг “Явор” жамоаси Сербия Кубоги финалида машҳур “Партизан” клубига қарши баҳс юритди.
Киритилди: 15:25, 12.05.2016. Ўқилди: 4419 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кечадан футболчиларимиз “Навбаҳор”га қарши бўладиган учрашувга тайёргарликни бошлаб юборишди. Ёмғир ёғишига қарамай, футболчилар машғулотларда астойдил шуғуланишмоқда. Бугун ҳам навбатдаги машғулот ўтказилади.
Киритилди: 15:23, 12.05.2016. Ўқилди: 2621 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хориж чемпионатларида тўп сураётган бир қатор ўзбекистонлик футболчилар ўз жамоалари сафида навбатдаги тур учрашувларида майдонга тушишди.
Киритилди: 15:05, 12.05.2016. Ўқилди: 6074 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Реал Мадрид"дан ҳайдалган Рафаэль Бенитес кейинчалик "Ньюкасл"да ишлаб, клубни Англия Премьер-лигада олиб қолишнинг уддасидан чиқа олмади.
Киритилди: 15:01, 12.05.2016. Ўқилди: 7748 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Чемпионлик учун курашаётган “Локомотив” навбатдаги турни ўз майдонида ўтказади. “Темирйўлчилар” Тошкент дербисида “Пахтакор”ни қабул қилишади.
Киритилди: 13:04, 12.05.2016. Ўқилди: 3691 марта. Фикрлар сони: 2 та.
12 май куни футбол бўйича Ўзбекистон Олий Лигасининг 9-тур беллашувлари «Локомотив» ва «Пахтакор» клублари ўртасидаги Тошкент дербиси билан старт олади.
Киритилди: 11:38, 12.05.2016. Ўқилди: 6856 марта. Фикрлар сони: 22 та.
Бугун "Локомотив" олий лиганинг 9-тур учрашувини ўтказади. "Темирйўлчилар" "Локомотив" стадионида Тошкентнинг бошқа бир жамоаси "Пахтакор"ни қабул қилишади.
Киритилди: 11:28, 12.05.2016. Ўқилди: 3577 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча жамоамиз ўз майдонида Фарғонанинг "Нефтчи" жамоасини 3:0 ҳисобида доғда қолдирди.
Киритилди: 10:25, 12.05.2016. Ўқилди: 4902 марта. Фикрлар сони: 2 та.