"Машъал" кеча Навоийда тур баҳсини ўтказди. Энди жамоамизнинг навбатдаги ўйини 20 октябр куни ўз майдонида Самарқанднинг "Динамо" жамоасига қарши ўтказади.
Бугун “Насаф” жамоаси ўз тарихидаги бешинчи Ўзбекистон Кубоги финалида “Бунёдкор” жамоаси устидан ажойиб таризда ғалаба қозонди. Учрашув ҳам финалга мос бўлди.
Маълумки, 21 октябрь чоршанба куни жамоамиз Олий лига 26-тур доирасида Наманганда “Навбаҳор” меҳмони бўлади.
Ўзбекистон кубоги финал учрашувидан кейин "Насаф" сардори Артур Геворкян ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Ўзбекистон кубоги финал учрашувидан кейин "Насаф" бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
“Бунёдкор” бош директори Бахтиёр Бобоев “Насаф”га қарши бўлиб ўтган Кубок финалидан сўнг ўз фикрини билдириб ўтди:
Қаршининг "Насаф" клуби ўз тарихида илк марта Ўзбекистон кубогини қўлга киритди. Жиззахда бўлиб ўтган финал баҳсидан сўнг Кубок Қарши томон йўл оладиган бўлди.
Ўзбекистон кубоги финал учрашуви соат 17:00да бошланади. "Бунёдкор" ва "Насаф" жамоаларининг бошланғич таркиби аниқ бўлди.
Раҳбарият ҳамда таъсисчилар томонидан ўтказилган мазкур йиғилишда жамоамиз бош мураббийи Вадим Абрамов клуб раҳбарияти қарорига кўра, ўз лавозимидан бўшатилгани маълум қилинди.
Ўтган ҳафта Ўзбекистон Биринчилигида иккинчи босқичнинг 11-тур ўйинлари бўлиб ўтди. Аҳамиятлиси, мусобақа якунлангани сари олий лига йўлланмаси учун кураш қизимоқда.
Яқинда Sports.ru сайтининг «Узбекская кухня» блогида юртимизнинг 1993 йилдан кейин туғилган 10 нафар иқтидорли футболчилари ҳақида сўз борди.
2011 йили Мексика яшил майдонларида ўтган ўсмирлар ўртасидаги мундиалда Ўзбекистон терма жамоаси таркибида ўзининг мафтункор ўйинлари билан мухлислар меҳрини қозонган Темур Ҳакимов бугунги кунда 1-лига вакили - Тошкентнинг «Оқ-тепа» клубида тўп суряпти.
Кеча “Қўқон-1912” жамоаси мухлисларни қувонтирган ҳолда мамалакатимизнинг етакчи клубларидан бири – Тошкентнинг “Локомотив” жамоаси билан дуранг ўйнади. Мазкур ўйинда Отабек Ҳайдаров дублга эришганини алоҳида таъкидлаш лозим.
"Машъал" кеча сафарда "Қизилқум"га қарши Олий лиганинг 25-тур учрашувини ўтказди. Навоийда бўлиб ўтган баҳсда жамоамиз 3:2 ҳисобида ғалаба қозонди.
"Краснодар" яримҳимоячиси Одил Аҳмедов РФПЛнинг 12-турида"Анжи"га қарши учрашув олдидан фикрлари билан ўртоқлашди, дея хабар беради championat.com краснодарликларнинг расмй сайтига таяниб.
“Бухоро”-“Шўртан” (2:2) учрашувидан сўнг ташкиллаштирилган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида Жамшид Саидов иштирок этди.
Сўнгги икки ҳафта давомида «Динамо» клуби расмий сайтида ўтказилган сўровнома якунига кўра, мухлислар жамоанинг сентябрь ойидаги энг яхши футболчисини аниқлашди.
Кеча бўлиб ўтган "Қизилқум" - "Машъал" (2:3) учрашувидан сўнг матбуот анжумани бўлиб ўтди. Унда меҳмонлар бош мураббийи Александр Хомяков иштирок этди ва саволларга жавоб қайтарди.
Бугун Жиззах шаҳрида катта футбол байрами. Янги барпо этилган муҳташам “Сўғдиёна” ўйингоҳи финал учрашувини ўтказишга тахт қилиб қўйилди. Бугунги финал байрамона руҳда ўтиши учун стадион ходимлари ва ташкилотчилар жуда катта ҳажмдаги ишларни амалга оширишди.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси финалга қадар олтита учрашув ўтказди.