Кеча Сербия Суперлигасида янги мавсумга старт берилди.
Киритилди: 09:48, 19.07.2015. Ўқилди: 4353 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистон футбол федерацияси ўртоқлик учрашувини ўтказиш бўйича Миср футбол федерациясига таклиф билан чиқди.
Киритилди: 20:05, 18.07.2015. Ўқилди: 11038 марта. Фикрлар сони: 9 та.
16 июл куни Самарқанд шахрида Олий лига иштирокчиси “Динамо” клуби "Шердор" жамоаси билан ўртоқлик учрашувини ўтказди.
Киритилди: 18:23, 18.07.2015. Ўқилди: 3967 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Самвел Бабаян «Ордабаси»да ўйнаётган Александр Гейнрихга яна имконият беришини эшитиб, тўғриси, жуда хурсанд бўлдим.
Киритилди: 18:38, 18.07.2015. Ўқилди: 6966 марта. Фикрлар сони: 22 та.
Жорий йилги чемпионатнинг 1-даврасида ўтказилган 120та баҳсда ҳакамлар томонидан 513та сариқ карточка кўрсатилди.
Киритилди: 17:25, 18.07.2015. Ўқилди: 5824 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 14:07, 18.07.2015. Ўқилди: 4903 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Таниқли футбол агенти Сефер Алибаев ҳамюртимиз Максим Шацких билан ҳамкорлик қилади.
Киритилди: 12:43, 18.07.2015. Ўқилди: 5986 марта. Фикрлар сони: 10 та.
1-давра давомида ҳакамлар томонидан жами 37 марта пенальти белгиланди. Фақат 1 ва 8-турларда ҳакамлар «нуқта»га ишора қилишмади.
Киритилди: 11:25, 18.07.2015. Ўқилди: 3227 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Sports.ru нинг «Узбекская кухня» («Ўзбек ошхонаси») блогида юртимиз футболига оид хабар ва янгиликлар бериш анъана тусини олган. Саҳифа муаллифи бу гал диққатини олий лига 1-давра якунига қаратди. Демак, ярим мавсумнинг эътиборга молик воқеа - ҳодисалари «Узбекская кухня» блоги нигоҳида.
Киритилди: 23:13, 17.07.2015. Ўқилди: 6965 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Тошкентнинг "Локомотив" клуби легионери Руслан Корян жамоани тарк этди. Арманистон терма жамоаси ҳужумчиси фаолиятини "Луч-Энергия"да давом эттиради.
Киритилди: 22:21, 17.07.2015. Ўқилди: 6916 марта. Фикрлар сони: 3 та.
"Пари Сент-Жермен" ҳужумчиси Эдинсон Каванини кўплаб жамоалар ўз сафида кўришни исташмоқда.
Киритилди: 21:27, 17.07.2015. Ўқилди: 8731 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Шу кунларда Ўзбекистон олимпия терма жамоаси Тошкентда ўқув-машғулот йиғинини ўтказмоқда. Бир ҳафтага мўлжалланган йиғинда асосан терма жамоанинг иккинчи рақамли футболчилари ва шу билан бирга, илк бор термадан таклиф олган номзод ўйинчилар иштирок этишяпти.
Киритилди: 19:58, 17.07.2015. Ўқилди: 7029 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Эртага “Спорт” телеканали орқали соат 18:50да “Шоҳсупага йўл” ток-шоусининг навбатдаги сони эфирга узатилади.
Киритилди: 19:19, 17.07.2015. Ўқилди: 4749 марта. Фикрлар сони: 3 та.
«Бунёдкор» - «Шўртан» ўйини билан олий лига 1-даврасига якун ясалди. Аслида, бу учрашув расман 3-турдан ўрин олган бўлиб, «Бунёдкор» футболчиларининг терма жамоага чақирилиши сабаб кечроқ муддатга қолдирилганди.
Киритилди: 19:08, 17.07.2015. Ўқилди: 4276 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 16:48, 17.07.2015. Ўқилди: 4522 марта. Фикрлар сони: 3 та.
“Андижон” жамоасининг ўз қароргоҳида олиб бораётган тайёргарлиги давом этмоқда. Бугунги машғулотлар ҳам икки маҳал “Соғлом авлод” стадионида ўтказилди.
Киритилди: 14:13, 17.07.2015. Ўқилди: 4306 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Плеханов номидаги Россия иқтисодиёт университети олимлари икл маротаба ФИФАга аъзо 209 мамлакатнинг футбол ривожланиши индексини ҳисоблаб чиқди.
Киритилди: 13:51, 17.07.2015. Ўқилди: 4495 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Кеча тошкентдаги илк йиғини якунида Виктор Жалилов бошчилигидаги Ўзбекистон олимпия терма жамоаси Тошкентнинг “Пахтакор” клубига қарши ўртоқлик учрашуви ўтказди.
Киритилди: 12:20, 17.07.2015. Ўқилди: 5455 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Биринчи даврадан сўнг клубни тарк этган Тачмурод Агамуродов ўрнига «Динамо» клубида Баҳром Ҳакимов иш бошлади.
Киритилди: 20:50, 16.07.2015. Ўқилди: 5024 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Киритилди: 16:02, 16.07.2015. Ўқилди: 7469 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Киритилди: 15:54, 16.07.2015. Ўқилди: 5982 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Мавсум бошида "Пахтакор" билан шартнома имзолаб, кейин "Бухоро"га кўчиб ўтган Алибобо Раҳматуллаевнинг янги жамоасидаги фаолияти кўнгилдагидек чиққани йўқ.
Киритилди: 13:48, 16.07.2015. Ўқилди: 9945 марта. Фикрлар сони: 5 та.