Ўзбекистон Футбол Федерацияси ҳамда футбол ҳакамлари ва мураббийлари Республика мактаби билан биргаликда ўз тарихида учинчи бор профессионал мураббийлик курсларини ташкил этади.
5 ноябрь куни ЎФФ Терма жамоалар марказида Мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди. Унда ТЖМ раҳбари Асқар Толибжонов миллий терма жамоалар мурраббийларидан ҳисоботларни қабул қилди.
Мустақиллигимизнинг 22 йиллиги арафасида Фарғона вилояти Футбол федерациясининг расмий сайти фаолият юрита бошалди.
2013 йилнинг 1 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигини қўлга киритганига 22 йил тўлди.
Улар қаторида мамлакат футболи ривожига ҳисса қўшиб келаётган бир қатор мутахассисилар ҳам фахрий унвонлар ва орденлар билан тақдирланишди.
20 август куни ЎФФ Терма жамоалар марказида минтақавий селекционерларнинг йиғилиши бўлиб ўтди.
2 май куни ЎФФ Терма жамоалар марказида Мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди. Унда ТЖМ раҳбари Асқар Толибжонов миллий терма жамоалар мурраббийларидан ҳисоботларни қабул қилди.
Аввалдан режалаштирилганидек, Ўзбекистон футбол федерациясининг Терма жамоалар маркази "Жар" стадионига кўчиб ўтди ва бундай буён ушбу стадион Ўзбекистоннинг турли терма жамоалари учун машғулот ўтказиш базасига айланади.
3 апрель куни ЎФФ Терма жамоалар марказида Мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди. Унда ТЖМ раҳбари Асқар Толибжонов миллий терма жамоалар мурраббийларидан ҳисоботларни қабул қилди.
1 март куни ЎФФ Терма жамоалар маркази Мураббийлар кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда терма жамоалар мураббийлари марказ директори Асқар Толибжоновга ўз ҳисоботларини топширдилар.
27 февраль куни Республика олий спорт маҳорати футбол мактабида «Болалар спорт медицинасининг долзарб масалалари» мавзусида илмий-амалий семинар ўтказилади.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Ижроия қўмитаси қарорига кўра, «O‘zbekiston Futbol Federatsiyasi» эсдалик нишонини таъсис этиш тўғрисида қарор қабул қилди, дея хабар бермоқда ЎФФ матбуот хизмати
Ўзбекистон футбол федерацияси расмий Твиттерининг хабар беришича, шу йилнинг 20 февраль куни ЎФФ ва ЎзПФЛнинг 2012 йил якунларига бағишланган маросими ўтказилади.
12-14 февраль куни Қирғизистон пойтахти Бишкек шаҳрида оммавий футбол масалалари бўйича УЕФАнинг ишчи семинари бўлиб ўтади.
Ўзбекистон Футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси президенти этиб сайланди.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Мираброр Усмонов 26 ноябр куни ОФК Аудит қўмитаси мажлисида қатнашиш учун Малайзияга жўнаб кетди.