ФИФА ЖЧ-2014 саралаш босқичи плей-офф учрашувларини бошқариб борадиган ҳакамлар номини тасдиқлади.
Киритилди: 14:07, 26.07.2013. Ўқилди: 9900 марта. Фикрлар сони: 98 та.
Мен шу сайтдаги конференция бўлимига Бобомурод Абдуллага савол бергандим. У ҳадеб Миржалол Қосимовнинг доим тўғри тактика танлаб келганини, бунақа тактика натижа келтирганини ёзаверганда, мен Қосимов бошчилигидаги терма жамоамиз ёки «Бунёдкор«нинг натижалари унчалик яхши эмаслигини айтдим.
Киритилди: 19:15, 13.07.2013. Ўқилди: 22418 марта. Фикрлар сони: 462 та.
Бир нарсани эътироф этишимиз керак гарчи биз мундиалга тўғрида тўғри йўлланма олмаган бўлсакда, ана ўша йўлланмаларни қўлга киритган тўрт нафар қитъадошларимиздан ҳеч бир жиҳатдан кам эмасмиз.
Киритилди: 03:35, 20.06.2013. Ўқилди: 7531 марта. Фикрлар сони: 39 та.
Қуйида Ўзбекистон миллий терма жамоасининг йирик ҳисобидаги ғалабаси билан якунига етган учрашувдан фотожамланмани томоша қилишингиз мумкин.
Киритилди: 22:04, 19.06.2013. Ўқилди: 7905 марта. Фикрлар сони: 32 та.
Тошкентда бироз аввал якунланган ўйин статистикаси билан танишинг.
Киритилди: 19:30, 18.06.2013. Ўқилди: 7733 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Шоирларнинг футбол ўйнаши ҳақида эшитганмиз. Лекин футболчиларнинг шеър ўқиши тўғрисида...
Киритилди: 23:04, 17.06.2013. Ўқилди: 13387 марта. Фикрлар сони: 103 та.
Фаолиятини Қозоғистон премьер-лигасида давом эттираётган Марат Бикмаев Қатарга қарши ўйинда жамоадошларини бевосита қўллаб-қувватлаб туриш учун бугун Тошкентга учиб келди. Бу ҳақда ЎФФ расмий твиттери маълум қилган.
Киритилди: 10:29, 17.06.2013. Ўқилди: 6532 марта. Фикрлар сони: 31 та.
Миржалол Қосимов бош мураббийлигидаги Ўзбекистон миллий терма жамоаси 18 июнь куни Қатар терма жамоасига қарши ўйин олдидан Тошкентдаги «ЖАР» стадионида ўз машғулотларини давом эттирмоқда.
Киритилди: 23:10, 15.06.2013. Ўқилди: 5899 марта. Фикрлар сони: 43 та.
Аввалроқ, 18 июнь кунги рақибимиз Қатар терма жамоаси пойтахтимизга якшанба куни етиб келишини хабар қилган ЎФФ матбуот хизмати ўйиндан олдинги тадбирлар вақтини эълон қилди.
Киритилди: 11:27, 15.06.2013. Ўқилди: 6439 марта. Фикрлар сони: 32 та.
Миржалол Қосимов бош мураббийлигидаги Ўзбекистон миллий терма жамоаси 13 июнь куни Қатар терма жамоасига қарши ўйин олдидан машғулотларини бошлади. Терма жамоа аъзолари ўз машғулотларини Тошкентдаги «ЖАР» стадионида олиб бормоқда.
Киритилди: 10:29, 14.06.2013. Ўқилди: 17741 марта. Фикрлар сони: 235 та.
13 июнь куни миллий терма жамоа аъзолари қисқа муддатлик дам олишдан сўнг Қатарга қарши ўйин олдидан ўз машғулотларини бошлайди, дея хабар бермоқда ЎФФ матбуот хизмати.
Киритилди: 15:33, 13.06.2013. Ўқилди: 6083 марта. Фикрлар сони: 33 та.
Ўзбекистон ва Қатар терма жамоалари ўртасидаги ЖЧ саралаш доирасидаги учрашув учун чиқарилган чипталар 15 июнь куни сотувга чиқади. Бу ҳақда «Бунёдкор» стадиони спорт директори Воҳид Зокиров «ИнтерФутбол» нашрига берган интервьюсида маълумот берган.
Киритилди: 14:58, 13.06.2013. Ўқилди: 10283 марта. Фикрлар сони: 93 та.
Ўзбекистон терма жамоаси бугун тунда Жанубий Корея пойтахти Сеулдан Тошкентга етиб келди, дея хабар бермоқда ЎФФ расмий твиттери.
Киритилди: 08:10, 13.06.2013. Ўқилди: 7816 марта. Фикрлар сони: 62 та.
Яхши биласиз, 18 июнь куни Тошкентдаги Бунёдкор стадионида Ўзбекистон ҳамда Қатар терма жамоалар ўртасидаги ЖЧ-2014 саралашининг сўнгги учрашуви бўлиб ўтади. Ушбу ўйинда термамизнинг тақдири амалда ҳал бўлади. Ўйинга киришни ва бевосита стадиондан туриб томоша қилишни кутаётганларнинг саноғи йўқ.
Киритилди: 22:29, 12.06.2013. Ўқилди: 13024 марта. Фикрлар сони: 162 та.
Қуйида Жанубий Корея - Ўзбекистон учрашувидаги эсда қоларли вазиятлар акс этган фотосуратларни томоша қилишингиз мумкин.
Киритилди: 13:46, 12.06.2013. Ўқилди: 8781 марта. Фикрлар сони: 18 та.
Худди, мен майдонга тушиб, ўзимга ўзим гол ургандек, ёки ўйиндан олдин “корейсларни йиртиб ташлаймиз” деб жар солиб юргандек, телефон қилиб, “нима бўлди буёғи?” деб сўрайдиганлар эзворди.
Киритилди: 01:27, 12.06.2013. Ўқилди: 16269 марта. Фикрлар сони: 146 та.
Ўзбекистон терма жамоаси сафида жароҳати сабаб иштирок эта олмаган Марат Бикмаев Жанубий Кореяга қарши ўйиндаги ҳакамлик борасида ўз фикрини билдириб ўтди.
Киритилди: 18:18, 11.06.2013. Ўқилди: 10795 марта. Фикрлар сони: 63 та.
Жанубий Кореянинг машҳур "Уорлд кап стэдиум"да учрашув якунланди
Киритилди: 16:06, 11.06.2013. Ўқилди: 30803 марта. Фикрлар сони: 510 та.
Терма жамоамизга узоқ Испания томонлардан ҳам мухлислик қилувчилар топилади. Испан журналистлари орасида. Бугунги муҳим ўйин олдидан ўз фикрларини чоп этишибди. Мақоладан келиб чиқиб айтиш мумкинки, уларни шайдо этган энг муҳим жиҳат - терма жамоамиздаги курашувчанлик хусусияти экан.
Киритилди: 13:21, 11.06.2013. Ўқилди: 10658 марта. Фикрлар сони: 37 та.
Ўйин бошланишига жуда оз муддат қолгани сари Жанубий Корея матбуотида Ўзбекистон терма жамоаси ҳақида маълумотлар кўпайгандан кўпайиб бормоқда.
Киритилди: 02:59, 11.06.2013. Ўқилди: 8639 марта. Фикрлар сони: 37 та.
Тўғрисини айтсам, бир неча кундан бери кўзга уйқу ҳам келгани йўқ. Ҳаммамиз жудаям кучли ҳаяжон, таърифлаб бўлмайдиган қандайдир ички кечинмаларни кечиряпмиз.
Киритилди: 02:20, 11.06.2013. Ўқилди: 7786 марта. Фикрлар сони: 56 та.
Эртага мағлубиятга учрашимиз ҳам, дуранг ўйнашимиз ҳам, ғалаба қозонишимиз ҳам мумкин. Бу натижаларинг ҳар бири ўзига яраша мантиқий ҳисоб бўлади. Сабаби, бугунги Жанубий Корея ва бугунги Ўзбекистон терма жамоалари савиясида катта фарқ йўқ, барчасини ўйиндаги воқеалар ривожи ҳал қилади, деб ўйлайман.
Киритилди: 14:42, 10.06.2013. Ўқилди: 6518 марта. Фикрлар сони: 42 та.
Бугун тушда Сеулга етиб келган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари дастлабки кунги машғулотларни якунлади. Бу ҳақда ЎФФ расмий твиттери хабар тарқатган.
Киритилди: 17:56, 09.06.2013. Ўқилди: 15239 марта. Фикрлар сони: 112 та.