2026 yil 30 yanvar kuni O‘zbekiston futbol assosiasiyasining navbatdagi hisobot-saylov Kongressi o‘tkaziladi.
Kiritildi: 12:00, 28.01.2026. O'qildi: 865 marta. Fikrlar soni: 1 ta.
Liga professional klublar rahbariyati, TMS, lisenziyalash va futbolchini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun mas’ul menejerlar ishtirokida yig‘ilish o‘tkazdi.
Kiritildi: 20:19, 15.12.2025. O'qildi: 679 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Kecha — 20 oktyabr kuni O‘zbekiston professional futbol klublari rahbarlari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 11:15, 21.10.2025. O'qildi: 1030 marta. Fikrlar soni: 3 ta.
Avval xabar berilganidek, O‘zbekiston futbol assosiasiyasi Ustaviga muvofiq, 2025 yil 22 fevral kuni O‘FA prezidentligiga saylov bo‘lib o‘tadi.
Kiritildi: 20:34, 12.02.2025. O'qildi: 1856 marta. Fikrlar soni: 8 ta.
Poytaxt ilk bor FIFPro shafeligi ostida o‘tgan marosimga mezbonlik qildi.
Kiritildi: 20:50, 18.09.2024. O'qildi: 752 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘FA prezidenti Abdusalom Azizov tadbir yakunida barchani yangi yil bilan muborakbod etib, bir qator masalalar yuzasidan fikr bildirib o‘tdi:
Kiritildi: 18:41, 26.12.2023. O'qildi: 3205 marta. Fikrlar soni: 33 ta.
Dunyoning 45 ta yetakchi futbol ligalarini o‘zida jamlagan Jahon professional futbol ligalari assosiasiyasining (WLF) 2023 yilgi umumiy yig‘ilishiga Ekstraklasa (Polsha ligasi) mezbonlik qildi.
Kiritildi: 17:21, 16.10.2023. O'qildi: 1434 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev MDH davlatlari jamoalari o‘rtasida har yili o‘tkaziladigan futbol turniri – Hamdo‘stlik kubogini qayta tiklashni taklif qildi.
Kiritildi: 20:39, 13.10.2023. O'qildi: 3496 marta. Fikrlar soni: 6 ta.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "Ommaviy va professional futbolni har tomonlama rivojlantirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risidagi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida hududlarda futbolni rivojlantirish va bolalar futbolidagi olib borilayotgan ishlar va mavjud kamchiliklarni tahliliga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 15:54, 25.05.2023. O'qildi: 994 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Kecha Yoshlar siyosati va sport vaziri Adkham Ikramov O‘zbekistonda ommaviy va professional futbolni har tomonlama rivojlantirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risidagi taqdimot bilan tanishdi.
Kiritildi: 10:51, 17.01.2023. O'qildi: 1526 marta. Fikrlar soni: 29 ta.
Bugun O‘zbekiston futbol assosiasiyasi prezidenti Abdusalom Azizov boshchiligida Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikromov, O‘FA ijroqo‘m a’zolari va professional futbol klublari vakillari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Kiritildi: 22:01, 24.12.2022. O'qildi: 2866 marta. Fikrlar soni: 10 ta.
22-23 sentyabr kunlari Malayziya poytaxti Kuala Lumpurda Osiyo futbol konfederasiyasining Lisenziyalash bo‘yicha seminari o‘tkazildi.
Kiritildi: 13:20, 23.09.2022. O'qildi: 1508 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘FA rahbariyati terma jamoalarning murabbiylari tomonidan amalga oshirilgan ishlar hisoboti va keyingi musobaqaga tayyorgarlik rejalari bilan tanishdi.
Kiritildi: 15:21, 26.05.2022. O'qildi: 1951 marta. Fikrlar soni: 14 ta.
Davlatimiz rahbari sportni ommaviylashtirish, sport ta’limini yaxshilash va iqtidorli sportchilarni tayyorlash bo‘yicha ustuvor vazifalarni belgilab berdi.
Kiritildi: 10:06, 24.05.2022. O'qildi: 2072 marta. Fikrlar soni: 5 ta.
Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikramov va O‘FA birinchi vise-prezidenti Ravshan Ermatov boshchiligidagi mutaxassislar hududlardagi futbol ommaviyligini oshirish, bolalar-o‘smirlar futbolini yanada rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar, shuningdek kelajakda Navoiy viloyatida futbol bazasi va futbol akademiyalarini tashkil qilish bo‘yicha rejalash bilan tanishish maqsadida Navoiy viloyatiga tashrif buyurishdi.
Kiritildi: 23:18, 08.04.2022. O'qildi: 1524 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
So‘nggi yillarda kelishilgan o‘yinlarga qarshi kurash hamda ularning oldini olish borasida O‘FA hamda O‘zPFL tomonidan jiddiy ishlar amalga oshirilmoqda.
Kiritildi: 12:59, 05.04.2022. O'qildi: 1404 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
17-21 yanvar kunlari Coca Cola Superligasi bahslarida ishlaydigan va unga nomzod bo‘lgan hakamlar uchun o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 22:28, 22.01.2022. O'qildi: 1131 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘zbekiston futbol assosiasiyasining Ustaviga asosan joriy yilning 25 sentyabr kuni soat 14:30 da O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasining majlislar zalida O‘FAning navbatdagi Hisobot-saylov Kongressi bo‘lib o‘tadi.
Kiritildi: 16:38, 16.09.2021. O'qildi: 3571 marta. Fikrlar soni: 10 ta.
Avval xabar berganimizdek, bugun O‘zbekiston futbol assosiatsiyasining navbatdan tashqari kongressi o‘tkazildi.
Kiritildi: 20:37, 19.06.2021. O'qildi: 2713 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Kiritildi: 20:41, 21.05.2021. O'qildi: 3204 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘FA Tartib-intizom qo‘mitasi qarorlari
Kiritildi: 16:27, 04.05.2021. O'qildi: 2578 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tartib-intizom qo‘mitasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unga ko‘ra, bir necha rasmiylarga nisbatan intizomiy choralar qo‘llanildi.
Kiritildi: 14:06, 16.03.2021. O'qildi: 6087 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
"O‘zbekiston Professional futbol ligasi qoshida tashkil etilgan shifokorlardan iborat bo‘lgan
Kiritildi: 18:12, 15.03.2021. O'qildi: 2303 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Mazkur Komissiya COVID-19 pandemiyasi davrida klublardagi futbolchilar, murabbiylar va boshqa mutaxassislar orasida epidemiologik vaziyatni va ularning sog‘lig‘i holatini nazorat qilish bo‘yicha samarali ish olib bora oldi va bu 2020 yilgi mavsumni jiddiy kechikishlarsiz yakunlash imkonini berdi.
Kiritildi: 21:04, 12.01.2021. O'qildi: 3429 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi va O‘zbekiston professional ligasining turli nominasiyalar bo‘yicha yilning eng yaxshilarini taqdirlash marosimi yakunlandi.
Kiritildi: 16:56, 26.12.2020. O'qildi: 4117 marta. Fikrlar soni: 1 ta.