Москванинг «Спартак» «Динамо» ва ЦСКА клуби мухлислари Владимир Кличко ва Александр Поветкин ўртасидаги жанг олдидан ўтказилган учрашувда россиялик боксчини қўллаб-қувватлашди.
Киритилди: 13:27, 01.10.2013. Ўқилди: 4967 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Ўзбекистон Тасвирий санъат галереясида Халқаро шахмат федерацияси, мамлакатимиз шахмат федерацияси ҳамда “Ўзбекистон маданияти ва санъати форуми” жамғармаси ҳамкорлигида ташкил этилган хотин-қизлар ўртасидаги ФИДЕ Гран-присининг учинчи босқич баҳслари ниҳоясига етди.
Киритилди: 12:27, 01.10.2013. Ўқилди: 4122 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2013 йилнинг 16-27 октябрь кунлари Польшанинг Вроцлав шаҳрида оғир атлетика бўйича катталар ўртасида навбатдаги Жаҳон чемпионати баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 14:49, 27.09.2013. Ўқилди: 4554 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракеткаси Денис Истомин Бангкокда давом этаётган «Thailand Open» мусобақасини ҳам яккалик, ҳам жуфтлик мусобақаларидан чиқиб кетди.
Киритилди: 14:35, 27.09.2013. Ўқилди: 3887 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Ўзбекистон Тасвирий санъат галереясида шахмат бўйича дунёнинг 12 нафар етакчи гросмейстерлари иштирокида ўтказилаётган Халқаро шахмат федерацияси – (FIDE) Гран-присида 8-тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 10:32, 27.09.2013. Ўқилди: 3372 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олти карра олимпиада чемпиони Усейн Болт «Реал» ярим ҳимоячиси Гарет Бэйлга ўз ёрдамини таклиф қилди.
Киритилди: 11:23, 26.09.2013. Ўқилди: 4852 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Жорий йилнинг 28-29 сентябрь кунлари Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида дзюдо кураши бўйича Гран-При туркумига кирувчи халқаро турнир ўтказилади.
Киритилди: 10:27, 26.09.2013. Ўқилди: 3641 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Денис Истомин "Thailand Open" турнирини ғалаба билан бошлади. У жанубий кореялик Сук Ёнг Чжонг билан баҳсни 2та сетда якунлашг муваффақ бўлди.
Киритилди: 13:54, 25.09.2013. Ўқилди: 3790 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Жорий йилнинг 26-28 сентябрь кунлари Германиянинг Оберстдорф шаҳрида фигурали учиш бўйича Сочи-2014 Олимпиада ўйинларининг лицензиялари ўйналадиган 2013 йилги мавсумдаги сўнгги халқаро турнир ўтказилади.
Киритилди: 12:39, 25.09.2013. Ўқилди: 4039 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон Тасвирий санъат галереясида давом этаётган Халқаро шахмат федерацияси – ФИДЕ Гран-присининг учинчи босқичи олтинчи тур учрашувлари якунланди.
Киритилди: 20:37, 24.09.2013. Ўқилди: 4542 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўзбекистон Тасвирий санъат галереясида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида Халқаро шахмат федерацияси (FIDE) Гран-присининг учинчи босқичи қизғин давом этмоқда.
Киритилди: 16:39, 24.09.2013. Ўқилди: 4031 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Денис Истомин британиялик шериги Доминик Инглот билан бирга "St.Peterburg Open" турнирининг жуфтлик финалида имкониятни бой берди.
Киритилди: 17:31, 22.09.2013. Ўқилди: 4776 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Эркин ва юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон делегацияси ҳисобига жаҳон чемпионатининг яна бир бронза медали қўшилди.
Киритилди: 11:35, 22.09.2013. Ўқилди: 8852 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик теннисчи Денис Истомин Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида бўлиб ўтаётган теннис турнирининг жуфтлик баҳсларида финал йўлланмасини қўлга киритди.
Киритилди: 19:01, 21.09.2013. Ўқилди: 6208 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Жорий йилнинг 30 сентябрь – 6 октябрь кунлари Бельгиянинг Антверпен шаҳрида спорт гимнастикаси бўйича жаҳон чемпионати баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 13:11, 21.09.2013. Ўқилди: 4834 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Денис Истомин Россияда давом этаётган "St.Peterburg Open" турнирининг яккалик баҳсларида ярим финалга чиқа олмади. У чорак финалда Гарсия-Лопес Гильермога имкониятни бой берди.
Киритилди: 20:31, 20.09.2013. Ўқилди: 3933 марта. Фикрлар сони: 4 та.
«St.Peterburg Open» мусобақасининг яккалик баҳсларида чорак финалга чиққан Денис Истомин, жуфтлик баҳсларида ярим финал босқичигача етиб келди.
Киритилди: 15:52, 19.09.2013. Ўқилди: 4024 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Янги Зеландияда тоғ чанғиси бўйича келаси йили Россиянинг Сочи шаҳрида ўтказиладиган XXII қишки Олимпиада ўйинларининг лицензиялари ўйналган нуфузли халқаро мусобақа бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:50, 19.09.2013. Ўқилди: 4914 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Венгрия пойтахти Будапешт шаҳрида эркин, юнон-рум ва аёллар кураши бўйича ўтказилаётган жаҳон чемпионатида эркин кураш бўйича мусобақалар якунига етди.
Киритилди: 12:02, 19.09.2013. Ўқилди: 4032 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Денис Истомин "St.Peterburg Open" мусобақасининг чорак финалига йўл олди. Ҳамюртимиз турнирнинг иккинчи даврасида қозоғистонлик Андрей Голубевни 3та сетда мағлуб этди.
Киритилди: 09:31, 19.09.2013. Ўқилди: 3812 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Пойтахтимиздаги Ўзбекистон Тасвирий санъат галереясида шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида Халқаро шахмат федерацияси – FIDЕ Гран-присининг учинчи босқич баҳсларига старт берилди.
Киритилди: 11:52, 18.09.2013. Ўқилди: 4080 марта. Фикрлар сони: 1 та.