Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Қатар пойтахти Доҳа шаҳрида бошланадиган “Qatar Exxonmobil Open 2015” халқаро турнирнинг асосий тўридан баҳсларга киришади.
Киритилди: 16:09, 05.01.2015. Ўқилди: 3288 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ҳиндистоннинг Ченнаи шаҳрида давом этаётган халқаро шахмат турнирида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилаётган Марат Жумаев саккизинчи турда италиялик гроссмейстер Давид Албертони мағлубиятга учратди.
Киритилди: 16:07, 05.01.2015. Ўқилди: 3458 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонда 2000 йилнинг май ойида ташкил этилган Гольф уюшмаси негизида Гольф федерацияси ташкил қилинди. Янги спорт ташкилотига Федор Ким раҳбар бўлди, бош котиб этиб эса Ихтиёр Йўлдошев тайинланди.
Киритилди: 15:49, 05.01.2015. Ўқилди: 4134 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Профессионал бокснинг супер оғир вазн тоифасида учта йўналиш чемпиони Владимир Кличко WBO` камаридан маҳрум бўлиши мумкин. Бунга украиналик боксчининг ушбу чемпионлик титули учун мажбурий даъвогар Тайсон Фьюри билан музокараларни тўхтатиб қўйгани сабаб бўлмоқда. Бу ҳақида “gigamir.net” нашрида хабар чиққан.
Киритилди: 16:18, 04.01.2015. Ўқилди: 5282 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Эртага Қатар пойтахти Доха шаҳрида янги теннис мавсумини бошлаб берувчи йирик турнирнинг асосий тўр баҳсларига старт берилади.
Киритилди: 16:06, 04.01.2015. Ўқилди: 3917 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 14:58, 04.01.2015. Ўқилди: 2921 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Дунёнинг биринчи рақамли ракеткаси сербиялик Новак Жокович БАА пойтахти Абу-Даби шаҳрида якунига етиб бораётган турнирнинг финал учрашувида иштирок эта олмаслигини маълум қилди.
Киритилди: 19:52, 03.01.2015. Ўқилди: 5093 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Буюк Британиянинг Гастингс шаҳрида шахмат бўйича нуфузли турнирлар жамланмаси ўтказиляпти.
Киритилди: 12:30, 03.01.2015. Ўқилди: 3601 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 13:17, 30.12.2014. Ўқилди: 4591 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Халқаро теннис федерацияси (ITF), «Катта дубулға» турнирлари, Дэвис кубоги, ATP турнирлари ва WТА аёллар мусобақаларининг ташкилотчиларининг Лондонда анъанавий йиғилиши бўлиб ўтди, деб хабар бермоқда «12news.uz».
Киритилди: 12:56, 30.12.2014. Ўқилди: 3834 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Оғирлик вазнига қарасмасдан жаҳоннинг энг яхши боксчиси Флойд Мейвезер-кичкина айтишича, WBO категорияси чемпиони Мэнни Пакьяо билан жанг қилиш учун қулай фурсат бўлгани тайёр эканлигини билдирди.
Киритилди: 19:42, 28.12.2014. Ўқилди: 4221 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Sky Sport телеканали журналисти Антонио Боселли ўз ҳамкасби Жоржо Терруццига асосланиб, “Формула-1” пойгаларининг етти карра чемпиони ҳисобланган Михаэль Шумахернинг жорий ҳолати ҳақида хабар берди.
Киритилди: 16:18, 28.12.2014. Ўқилди: 7066 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Сайёрамизнинг саккизинчи ракеткаси Милош Раонич Канаданинг якунланиб бораётган 2014 йилдаги энг яхши спортчиси деб топилди. Ғолибга Лионель Конахера миллий мукофоти топширилди.
Киритилди: 10:09, 27.12.2014. Ўқилди: 2924 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2014 йилги спорт мавсумида енгил атлетикачиларимиз қатор нуфузли мусобақаларда юқори натижаларга эришди.
Киритилди: 23:30, 26.12.2014. Ўқилди: 3439 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиялик теннисчи қиз Мария Шарапова Америка спорт академияси ўтказган сўровлар якунига кўра, йилнинг энг яхши аёл спортчиси деб топилди. Бу ҳақида ушбу ташкилотнинг расмий сайтига асосланиб, “ntv.ru” нашри хабар бермоқда.
Киритилди: 10:51, 26.12.2014. Ўқилди: 3602 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик теннисчи қиз Сабина Шарипова Туркиянинг Истанбул шаҳрида давом этаётган “Фьючерс” туркумига кирувчи ва мукофот жамғармаси 10 минг АҚШ долларидан иборат турнирдаги иштирокини тугатди.
Киритилди: 10:21, 26.12.2014. Ўқилди: 3020 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ветераннинг қайд этган натижаси ёмон эмас – 19.72 сония!
Киритилди: 13:22, 24.12.2014. Ўқилди: 6110 марта. Фикрлар сони: 9 та.
БААлик сармоядорлар америкалик боксчи кичик Флойд Мэйуэзернинг филиппинлик Мэнни Пакьяо билан жанг қилиши учун 110 дан 120 миллион долларга қадар маблағ ажратади, дея хабар беради boxingscene.com.
Киритилди: 13:16, 24.12.2014. Ўқилди: 5293 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Жаҳоннинг биринчи ракеткаси Новак Жокович 2006 йил унга келишилган баҳсда иштирок этиш учун 100 минг доллар таклиф қилишганини айтиб берди.
Киритилди: 12:39, 24.12.2014. Ўқилди: 3912 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Марин Чилич Хорватияда “Йил спортчиси” деб топилди. Sportske Novosti нашри томонидан ўтказилган сўровда мамлакатнинг кўзга кўринган 304 нафар спорт журналисти иштирок этди.
Киритилди: 09:20, 24.12.2014. Ўқилди: 2702 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик теннисчи қиз Сабина Шарипова Туркиянинг Истанбул шаҳрида давом этаётган “Фьючерс” туркумига кирувчи ва мукофот жамғармаси 10 минг АҚШ долларидан иборат турнирдаги иштирокини ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 09:13, 24.12.2014. Ўқилди: 2726 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон дзюдо федерацияси раҳбари Армен Багдасаров келгуси мавсумда япониялик мутахассисни жалб этмоқчи эканлиги ҳақида хабар берди.
Киритилди: 08:59, 24.12.2014. Ўқилди: 4200 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Россиянинг Новосибирск шаҳрида ўтказилган APB (AIBA Pro Boxing) турнирининг 52 килограмм вазн тоифасидаги 3-тур баҳсларида ҳамюртимиз Жасурбек Латипов италиялик Винченцо Пикардига қарши рингга кўтарилди.
Киритилди: 16:19, 23.12.2014. Ўқилди: 6223 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистонлик курашчи Ислом Баҳромов (55 кг гача вазнда) ва Камолиддин Зайнутдинов (59 кг гача вазнда) спортчи ва мураббий Хаим Коганнинг хотирасига бағишланган юнон-рим кураши бўйича ўтказилган биринчи халқаро мусобақанинг ғолиблари бўлдилар.
Киритилди: 20:52, 22.12.2014. Ўқилди: 4121 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Венгриянинг Дьёр шаҳрида шахмат бўйича 16 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида ўтказилган Бутунжаҳон ёшлар олимпиадаси ниҳоясига етди.
Киритилди: 20:43, 22.12.2014. Ўқилди: 3875 марта. Фикрлар сони: 5 та.