"Сизга ачинаман, жаноб Каспаров. Ҳаётингиздаги энг ажойиб кун ортда қолди…"
Киритилди: 08:00, 19.08.2015. Ўқилди: 9208 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Шахмат. Ҳамюртимиз Ирина Геворгян халқаро турнирда зафарли одимламоқда
Киритилди: 12:32, 17.08.2015. Ўқилди: 3188 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик ёш шахматчи Жаҳонгир Воҳидов жаҳон чемпиони бўлишни истайди
"Самаркандский вестник" нашри ходими ўзбекистонлик ёш шахматчи Жаҳонгир Воҳидов билан суҳбат уюштирди.
Киритилди: 16:18, 23.07.2015. Ўқилди: 4206 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Осиё шахмат федерацияси Ўзбекистон Президенти Ислом Каримовни "Йил кишиси" деб эълон қилди
Киритилди: 17:33, 21.07.2015. Ўқилди: 5437 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Шахмат. Рустам Қосимжонов Бокудаги Жаҳон кубогида иштирок этади
Бокуда жорий йилнинг 10 сентябридан 5 октябригача шахмат бўйича 2015 йилги Жаҳон кубоги бўлиб ўтади.
Киритилди: 07:59, 06.07.2015. Ўқилди: 3312 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Жавоҳир Синдоров - шахмат бўйича жаҳон чемпиони
Таиланднинг Паттайя шаҳрида ўқувчилар ўртасида блиц шахмат бўйича жаҳон чемпионати ўтказилди. 11 ёшгача бўлган категорияда Ўзбекистонлик ёш шахматчи - Жавоҳир Синдоров жаҳон чемпионлигини қўлга киритди. У ўтказилган 7 партиядан 6тасида ғалаба қозониб, бир марта дурангга эришди.
Киритилди: 14:11, 13.05.2015. Ўқилди: 6416 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Рустам Қосимжонов Озарбайжондаги “Nakhchivan Open-2015” турнирида 10-ўринни эгаллади
Озарбайжоннинг Нахичеван шаҳрида ўтказилган “Nakhchivan Open-2015” фестивали якунига етди. Бу ҳақда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси матбуот хизмати хабар бермоқда.
Киритилди: 20:47, 11.05.2015. Ўқилди: 4417 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Шахмат.Қосимжонов ниҳоят ғалаба қозонди ва 20-ўринга кўтарилди
Озарбайжоннинг Нахичеван шаҳрида шахмат бўйича “Nakhchivan Open-2015” фестивали давом этмоқда. Фестивал иштирокчиларнинг рейтинг ўрнига қараб бир нечта гуруҳларда ташкил этилмоқда. Энг кучли қатнашчилар жам бўлган “А” гуруҳида 17-Жаҳон чемпиони, ҳамюртимиз Рустам Қосимжонов ҳам иштирок этяпти.
Киритилди: 11:14, 05.05.2015. Ўқилди: 4442 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбек гроссмейстери Буюк Британиядаги мусобақа ғолиби бўлди
Ўзбекистонлик халқаро шахмат устаси Жаҳонгир Воҳидов (2524) Буюк Британияда ўтказилган мусобақада яна ғолиб бўлди.
Киритилди: 07:31, 21.04.2015. Ўқилди: 3655 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Дубайдаги халқаро турнирда ҳожатхонага кўп қатнаган шахматчи дисквалификация қилинди
Дубайда бўлиб ўтадиган шахмат бўйича халқаро турнирда грузиялик халқаро тоифадаги гроссмейстер Гайоз Нигалидзе бир неча маротаба алдов йўлидан фойдалангани учун мусобақадан четлаштирилди.
Киритилди: 16:29, 14.04.2015. Ўқилди: 5228 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Жаҳонгир Воҳидов — Жерси турнири ғолиби
Норманд ороллари таркибига кирувчи энг йирик – Жерси оролида The Polar Capital деб номланган шахмат фестивали ўз якунига етди.
Киритилди: 08:31, 21.03.2015. Ўқилди: 3403 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Қосимжонов Тбилиси Гран-присида 4-ўринни эгаллади
Грузия пойтахти Тбилиси шаҳрида шахмат бўйича ФИДЕ Гран-присининг учинчи босқич баҳслари якунланди. Нуфузли мусобақада юртимиз шарафини ҳимоя қилган 17-жаҳон чемпиони Рустам Қосимжонов муваффақиятли дона сурди.
Киритилди: 10:30, 28.02.2015. Ўқилди: 3708 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Рустам Қосимжонов Тбилисида тўртинчи ўринни эгаллади
Грузиянинг Тбилиси шаҳрида шахмат бўйича ФИДЕ Гран-присининг 3-босқичи якунига етди. Унда иштирок этган ҳамюртимиз Рустам Қосимжонов сўнгги турда россиялик Дмитрий Яковенко билан ҳам муроса кўчасини танлади.
Киритилди: 09:45, 28.02.2015. Ўқилди: 4087 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Шахмат. Тбилиси Гран-приси. Бу турда ҳеч ким юта олмади
Тбилиси шаҳрида якунига етиб бораётган шахмат бўйича Гран-при турнирининг 10-турида юртдошимиз Рустам Қосимжонов оқ доналарда мезбон спортчи Бадур Жобавага қарши баҳс олиб боришди. Ҳамюртимиз бу турда ҳам дурангга имзо чекди.
Киритилди: 11:13, 27.02.2015. Ўқилди: 4199 марта. Фикрлар сони: 3 та.