Ҳали Осиё чемпионатининг финал босқичига чиқиш имкониятидан маҳрум бўлмаган Ўзбекистон олимпия терма жамоаси 5 май куни «Жар» стадионида Қирғизистон олимпия терма жамоаси билан ўртоқлик учрашуви ўтказди.
Тошкентда қисқа ўқув-йиғини доирасида Қирғизистон олимпия терма жамоасига қарши ўртоқлик учрашуви ўтказган Ўзбекистон U-22 бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов, ўйиндан сўнг Championat.Asia сайти муҳбирлари билан суҳбатлашди.
Ўтган куни Ўзбекистон олимпия (U-23) терма жамоаси Осиё чемпионати саралаш босқичидаги иштирокини бошлади. 27-31 март кунлари Бангладеш пойтахти Дакка шаҳрида бўлиб ўтадиган саралаш баҳслари бир вақтнинг ўзида 2016 йили Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида ўтказиладиган ёзги Олимпиада ўйинларига ҳам саралаш вазифасини ўтаб беради
Учрашувни йирик ҳисобда ютқазган бўлишига қарамасдан “Динамо” жамоаси мураббийи Камо Газаров "Металлург" билан ўйиндан кейин журналистларнинг саволларига батафсил жавоб қайтарди:
Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси бош мураббийи Дилшод Нуралиев Сурияга қарши ўйиндан кейин Ҳиндистон терма жамоасига миннатдорчилик билдирди.
3 апрель куни Ўзбекистон олимпия терма жамоасининг Олимпиада-2012 саралашидаги иштироки якунига бағишланган матбуот анжумани бўлиб ўтди.
3 апрель куни соат 14:00да Ўзбекистон футбол федерацияси анжуманлар залида энди собиқ олимпия терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтади. Бу ҳақда ЎФФ расмий сайти хабар бермоқда.
Ўзбекистон олимпия терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов Уммон терма жамоасига қарши ўйиндан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашар экан, рақиб ҳақли равишда ғалаба қозонганини таъкидлаб ўтди.