Осиё ўйинлари бугунги кунга келиб спорт оламида ўтказиладиган энг нуфузли мусобақалардан бирига айланган ва қитъа миқёсида ўтказиладиган мазкур йирик спорт байрамига мезбонлик қилувчи давлатлар олдига қатор талаблар қўйилади.
Киритилди: 13:07, 14.09.2014. Ўқилди: 4134 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 10:50, 12.09.2014. Ўқилди: 5336 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида ўтаётган «Тошкент опен – 2014» халқаро турнирида биринчи давра учрашувлари ўтказилди.
Киритилди: 11:05, 10.09.2014. Ўқилди: 3202 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Пойтахтимизда эркин, юнон-рум ва аёллар кураши бўйича катталар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида эркин кураш бўйича мусобақалар ниҳоясига етди.
Киритилди: 11:02, 10.09.2014. Ўқилди: 5442 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жорий йилнинг 4-7 сентябрь кунлари Хитой Тайпейи давлатида академик эшкак эшиш бўйича ўсмирлар ўртасида Осиё чемпионати баҳслари ўтказилди.
Киритилди: 13:57, 09.09.2014. Ўқилди: 3619 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Пойтахтимизда эркин, юнон-рум ва аёллар кураши бўйича катталар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида дастлабки ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлди.
Киритилди: 13:50, 09.09.2014. Ўқилди: 4083 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Дания пойтахти Копенгагенда оғир атлетика бўйича фахрийлар ўртасида жаҳон чемпионати баҳслари ўтказилди.
Киритилди: 13:38, 09.09.2014. Ўқилди: 3821 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хорватиялик теннисчи Марин Чилич АҚШ очиқ чемпионатида бош совринни қўлга киритди. У финалда япониялик Кей Нисикори устидан 3 сет якунига кўра зафар қучди.
Киритилди: 12:58, 09.09.2014. Ўқилди: 3726 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Мамлакатимиз паралимпиячилари қаерга боришмасин, улар иштирокидаги мусобақалар нуфузи нечоғлик юқори бўлмасин медаллар шодасини қўлга киритган ҳолда юртимизга ёруғ юз билан қайтишлари яхши анъанага айланган.
Киритилди: 09:32, 07.09.2014. Ўқилди: 5159 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча "US open"да ярим финал ўйинлари бўлиб ўтди. Дунёнинг биринчи ракеткаси Новак Жововия япониялик Кей Нисикори билан кортга чиққан бўлса, Рожер Федерер хорватиялик Марин Чилич билан баҳс олиб борди.
Киритилди: 08:34, 07.09.2014. Ўқилди: 4145 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Бирлашган Араб Амирликларининг Шаржа шаҳрида хотин-қизлар ўртасида ўтказилаётган FIDE Гран-Присида 9-тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 16:45, 05.09.2014. Ўқилди: 3442 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Магнитогорск шаҳрида ўтказилган халқаро турнирда ҳамюртимиз Абдулла Тангриев оғир вазндаги полвонлар ўртасида бўлиб ўтган беллашувларда барча рақиблари устидан ғалаба қозониб, олтин медалга сазовор бўлди.
Киритилди: 16:43, 05.09.2014. Ўқилди: 4707 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Жорий йилнинг 26 август – 5 сентябрь кунлари Теҳрон шаҳри (Эрон)да эшитиш қобилиятини йўқотган спортчилар ўртасида футзал бўйича ўтказилган Осиё чемпионатида Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари бронза медали совриндори бўлдилар.
Киритилди: 16:15, 05.09.2014. Ўқилди: 4519 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жорий йилнинг 3-6 сентябр кунлари АҚШнинг Колорадо-Спрингс шаҳрида дзюдо кураши бўйича паралимпиячилар ўртасида Жаҳон чемпионати баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 12:45, 03.09.2014. Ўқилди: 4398 марта. Фикрлар сони: 1 та.
БААда ўтказилаётган FIDE Гран-присида 8 тур ўйинлари бўлиб ўтди. Ушбу турда ҳамюртимиз Нафиса Мўминова арманистонлик Элина Даниелян билан баҳс юритиб, имкониятни бой берди.
Киритилди: 12:43, 03.09.2014. Ўқилди: 3166 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Челябинск шаҳрида бўлиб ўтаётган дзюдо бўйича жаҳон чемпионатида бугун якка тартибдаги мусобақаларнинг сўнгги куни ўтказилмоқда. Бугун татамига оғир вазндаги спортчилар чиқишди.
Киритилди: 13:11, 30.08.2014. Ўқилди: 5623 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Мамлакатимиз истиқлоли байрами арафасида ўсмирлар ўртасидаги II Олимпия ўйинларида муваффақиятли иштирок этган ёш спортчиларимиз халқимизнинг энг улуғ, энг азиз байрами – Ватанимиз давлат мустақиллигининг 23 йиллигига муносиб туҳфа ҳозирлади.
Киритилди: 09:56, 30.08.2014. Ўқилди: 7111 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Россиянинг Челябинск шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати ўтаетганидан ҳабарингиз бор албатта. Бугунги баҳсларда эркаклар икки вазн бўйича (100, +100 кг), аёллар эса бир вазн (+78 кг) бўйича жаҳон чемпионлиги учун кураш олиб боришади.
Киритилди: 08:31, 30.08.2014. Ўқилди: 6156 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Россиянинг Челябинск шаҳрида дзюдо бўйича Жаҳон чемпионатида бугун ҳам 2та вазн тоифасида баҳслар бўлиб ўтмоқда. Эркаклар 90, аёллар эса 70 кг. вазнда беллашувларда иштирок этишди.
Киритилди: 17:23, 29.08.2014. Ўқилди: 4835 марта. Фикрлар сони: 2 та.