Ўзбекистон миллий терма жамоаси март ойининг сўнгги ҳафтасида ўтказадиган икки учрашувида иштирок этиши мумкин бўлган футболчилар рўйхати маълум бўлиб улгурди. Бу ҳақда ЎФФ матбуот хизмати хабар тарқатди.
ОК-2015 саралаш баҳслари «Е» гуруҳи 1-тур учрашувлари доирасидан ўрин олган Ўзбекистон ҳамда Гонконг терма жамоалари ўртасидаги учрашув бошланиш вақтига ўзгартириш киритилди.
80-йиллар ўртасида москвалик режиссёрлардан бири Британия ҳаёти ҳақида ҳужжатли фильм тайёрлаш учун Кембриж университетига ташриф буюради ва талабалардан Собик Иттифоқ ҳудудидаги қайси давлатларни билишларини сўрайди.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси ЖЧ-2014 саралаш босқичи доирасидаги навбатдаги уй ўйинларини Тошкентдаги «Бунёдкор» стадионида ўтказади.
ЖЧ саралаш босқич доирасидаги Эрон терма жамоасига қарши учрашувда Ўзбекистон терма жамоаси ўта муҳим бўлган ғалабани қўлга киритди.
Учрашувнинг 7-дақиқасида Қосим Деҳлавий Ашкан Дежога томонидан етказиб берилган тўпни боши билан Нестеров дарвозасига йўллади. Бироқ тўп бироз юқоридан ўтиб кетди.
ЖЧ саралаш босқичи доирасидан ўрин олган Эрон ва Ўзбекистон терма жамоалари учрашувида майдонга тушадиган Ўзбекистон терма жамоасининг Эрон терма жамоасига қарши майдонга тушадиган футболчилар номи маълум бўлди.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бугун яъни 17 октябр куни 16:00 да Доҳадан чартер рейс орқали Тошкентга учиб келади. Бу ҳақда ЎФФ матбуот хизмати твиттери хабар тарқатмоқда.