"Шўртан" ва "Пахтакор" ўртасидаги Олий лига 2-турнинг қолдирилган баҳси муддати аниқланди. ЎзПФЛ сайти тарқатган маълумотга кўра, ўйин 21 май, сешанба куни Ғузор шаҳрида ўтказилади.
Киритилди: 13:29, 06.05.2013. Ўқилди: 2756 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Сўғдиёна"- "Пахтакор" учрашувидан кейинги матбуот анжуманида иштирок этган жиззахликлар бош мураббийи Даврон Файзиев ўз фикрларини қуйидагича билдирди:
Киритилди: 08:30, 06.05.2013. Ўқилди: 3622 марта. Фикрлар сони: 4 та.
"Сўғдиёна"- "Пахтакор" учрашувидан кейинги матбуот анжуманида меҳмонлар бош мураббийи Мурод Исмоилов ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Киритилди: 08:00, 06.05.2013. Ўқилди: 3862 марта. Фикрлар сони: 10 та.
“Бунёдкор” – “Бухоро” учрашувидан кейинги матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “қалдирғочлар” мураббийи қатнашди.
Киритилди: 22:08, 05.05.2013. Ўқилди: 3021 марта. Фикрлар сони: 6 та.
“Бунёдкор” – “Бухоро” учрашувидан кейинги матбуот анжуманида биринчи бўлиб журналистлар саволларига бухороликлар устози жавоб қайтарди.
Киритилди: 20:11, 05.05.2013. Ўқилди: 2834 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Пахтакор" клуби мусобақа аутсайдери билан ўйинда жуда муҳим 2 очкодан маҳрум бўлди. Бунгача амалдаги чемпион икки марта мағлубиятга учраганини инобатга олсак, мавсум бошидаёқ йўқотилган 8 очко Мурод Исмоилов шогирдларига қимматга тушиши мумкин.
Киритилди: 19:06, 05.05.2013. Ўқилди: 7339 марта. Фикрлар сони: 77 та.
Тачмурод Агамуродов бошчилигидаги "Бухоро" жамоаси ОЧЛ нимчорак финалчиси ҳисобланган "Бунёдкор"га қарши ҳеч қандай қаршилик кўрсата олмади. Ўйин тақдири эса биринчи бўлимдаёқ ҳал бўлиб улгурди.
Киритилди: 18:53, 05.05.2013. Ўқилди: 3783 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Мамлакат чемпионатининг 7-тур доирасида “Бунёдкор” Тачмурод Агамуродов бошқарувидаги “Бухоро” клубини қабул қилади.
Киритилди: 17:07, 05.05.2013. Ўқилди: 3278 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси бугун олий лига 7-тури доирасида “Бухоро” клуби билан баҳслашади.
Киритилди: 17:06, 05.05.2013. Ўқилди: 3923 марта. Фикрлар сони: 19 та.
"Олмалиқ" - "Навбаҳор баҳси (3:4)дан кейин ўз фикрини билдирар экан, наманганликлар бош мураббийи Мустафо Байрамов жанговор ўйин бўлганини таъкидлаб ўтди.
Киритилди: 10:15, 05.05.2013. Ўқилди: 3126 марта. Фикрлар сони: 8 та.
"Олмалиқ" - "Навбаҳор баҳси (3:4)дан кейин Игорь Шквирин ўз фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 10:09, 05.05.2013. Ўқилди: 3170 марта. Фикрлар сони: 10 та.
"Гулистон" ва "Шўртан" клублари ўртасидаги ўйиндан кейинги матбуот анжуманида иштирок этган меҳмонлар бош мураббийи Эдгар Гесс ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Киритилди: 09:17, 05.05.2013. Ўқилди: 3012 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Гулистон" ва "Шўртан" клублари ўртасидаги ўйиндан кейинги матбуот анжуманида иштирок этган Бахтиёр Ашурматов ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Киритилди: 09:12, 05.05.2013. Ўқилди: 3405 марта. Фикрлар сони: 4 та.
“Насаф” – “Металлург” учрашувидан сўнг одатдагидек матбуот анжумани бўлиб ўтди ва унда фақат "аждарлар" мураббийи Рўзиқул Бердиев иштирок этди. Рустам Мирсодиқов матбуот анжуманига келмади.
Киритилди: 01:29, 05.05.2013. Ўқилди: 3511 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Бу йилги мавсумни кўтаринки руҳда ўтказаётган «Металлург» бу сафар Қаршида «Насаф» меҳмони бўлиб имкониятни бой бериб қўйди.
Киритилди: 19:39, 04.05.2013. Ўқилди: 4264 марта. Фикрлар сони: 34 та.
"Қизилқум" 7-турга келиб нафақат ўзининг дастлабки ғалабасига эришди, балки дастлабки очколарини ҳам қўлга киритди. Фарғонанинг "Нефтчи" клуби Рустам Забиров шогирдларининг қурбонига айланди.
Киритилди: 19:38, 04.05.2013. Ўқилди: 3376 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Бундан бир ҳафта олдин Ўзбекистон кубоги доирасида ўз майдонида "Олмалиқ"ни мағлуб этган "Гулистон" жамоаси бу сафар Олий лиганинг 7-турида "Шўртан"ни мағлуб этиб, очколари сонини 11тага етказиб олди.
Киритилди: 18:56, 04.05.2013. Ўқилди: 3685 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Ўз уйида ҳар қандай жамоани мағлуб этишга қодир бўлган «Олмалиқ» бу сафар ҳам ғалаба қозонишини кўпчилик башорат қилган бўлиши табиий.
Киритилди: 18:56, 04.05.2013. Ўқилди: 7658 марта. Фикрлар сони: 56 та.
Бугун “Олмалиқ” ўз майдонида Наманганнинг “Навбаҳор” жамоасини қабул қилади.
Киритилди: 12:43, 04.05.2013. Ўқилди: 6656 марта. Фикрлар сони: 110 та.
“Шўртан”нинг навбатдаги рақиби “Гулистон” олий лига дебютанти ҳисобланади. Бу жамоани ҳозирда яқин ўтмишнинг таниқли футболчиларидан бири Бахтиёр Ашурматов бошқармоқда.
Киритилди: 09:26, 04.05.2013. Ўқилди: 3629 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Олий лиганинг 7-тур ўйинида мамлакат чемпиони Жиззахга сафар уюштиради. "Сўғдиёна" ушбу турда "Пахтакор"ни қабул қилади. Ҳар икки жамоа олий лигада шу кунгача 34 бор куч синашган.
Киритилди: 08:14, 04.05.2013. Ўқилди: 3445 марта. Фикрлар сони: 5 та.
"Локомотив" ва "Динамо" жамоалари ўртасидаги ўйиндан кейинги матбуот анжуманининг иккинчи қисмида мезбонлар бош мураббийи Ҳаким Фузайлов иштирок этди.
Киритилди: 19:25, 03.05.2013. Ўқилди: 3225 марта. Фикрлар сони: 6 та.
"Локомотив" 7-турда ҳам ғалаба қозонди ва 19 очко билан мусобақа жадвалида карвонбошилик қилишда давом этадиган бўлди. Бу сафар темирйўлчилар, аввалги ўйинлардан фарқли равишда, иродали ғалабани қўлга киритди.
Киритилди: 18:54, 03.05.2013. Ўқилди: 4390 марта. Фикрлар сони: 31 та.
Самарқанднинг «Динамо» жамоасини «Локомотив»дан яққол кучли, деб бўлмайди. Буни самарқандликлар шу пайтгача миллий чемпионатларимизда қайд этган натижалар ҳам кўрсатиб турибди.
Киритилди: 09:48, 03.05.2013. Ўқилди: 3304 марта. Фикрлар сони: 4 та.
4 май куни мамлакатимиз чемпионати 7-тури доирасида "Насаф" жамоаси ўз майдонида Бекободнинг “Металлург” жамоасини қабул қилади.
Киритилди: 12:31, 02.05.2013. Ўқилди: 3513 марта. Фикрлар сони: 16 та.