Халқаро гроссмейстерга Президент совғаси топширилди
8 март – Халқаро хотин-қизлар куни арафасида шахмат бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси, халқаро гроссмейстер Нафиса Мўминовага мамлакатимиз Президенти совғаси топширилди.
Киритилди: 16:32, 06.03.2013. Ўқилди: 5088 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Денис Истомин «Делрей Бич»ни тарк этди
Ҳамюртимиз Денис Истомин АҚШда давом этаётган «Делрей Бич» мусобақасини тарк этди. У иккинчи босқичда мусобақанинг иккинчи тартиб рақамли теннисчиси, АҚШлик Томми Хаасга ютқазиб қўйди.
Киритилди: 09:09, 01.03.2013. Ўқилди: 3808 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Денис Истомин «Делрей-Бич АТР»ни ғалаба билан бошлади
Ўзбекистонлик теннисчи Денис Истомин АҚШда старт олган Делрей-Бич турнирини ғалаба билан бошлади. Ҳамюртимиз германиялик Бенжамин Беккерга қарши баҳс олиб борди.
Киритилди: 13:09, 27.02.2013. Ўқилди: 3840 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Денис Истомин «АТР Мемфис» финалига чиқа олмади
Ўзбекистонлик теннисчи Денис Истомин "АТР Мемфис" турнирининг финал йўлланмаси учун баҳсда испаниялик рақибига 3 сет якунига кўра ютқазиб қўйди.
Киритилди: 12:06, 24.02.2013. Ўқилди: 4206 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Денис Истомин «АТР Мемфис»нинг фрим финалига чиқди
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракеткаси Денис Истомин АҚШда якунига етиб бораётган «АТР Мемфис» турнирининг ярим финалига чиқди. Ҳамюртимиз чорак финалда яна бир мезбон теннисчини мусобақадан чиқариб юборди.
Киритилди: 11:09, 23.02.2013. Ўқилди: 4733 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Денис Истомин «АТР Мемфис»да чорак финалга чиқди
Ўзбекистонлик теннисчи Денис Истомин АҚШда давом этаётган Мемфис турнирининг чорак финалига йўл олди. У австралиялик Лейтон Хьюиттни 2 сет якунига кўра осонгина мағлубиятга учратди.
Киритилди: 11:02, 22.02.2013. Ўқилди: 4500 марта. Фикрлар сони: 12 та.
ТЕННИС. Денис Истомин АҚШлик теннисчини мағлуб этди
Ўзбекистон теннисчи Денис Истомин АҚШда бошланган Мемфис мусобақасини ғалаба билан бошлади. У турнирнинг учинчи рақами теннисчиси АҚШлик Жон Изнерни мағлубиятга учратди.
Киритилди: 15:00, 20.02.2013. Ўқилди: 4008 марта. Фикрлар сони: 2 та.
БОКС. Ўзбекистон «Тўртлар турнири»да 2-ўринни олди
Қозоғистон пойтахти Астана шаҳрида бокс бўйича ўтказилган "Тўртлар турнири" деб ном олган мусобақа якунига етди. Унда 4та давлат боксчилари иштирок этишди — Қозоғистон, Ўзбекистон, Озарбойжон ва Украина.
Киритилди: 10:23, 18.02.2013. Ўқилди: 6051 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Омонмуродова «WTA Дубай» саралаш босқичини ғалаба билан бошлади
Ўзбекистонлик теннис устаси Оқгул Омонмуродова "WTA Дубай" мусобақасининг саралаш босқичини ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 14:45, 16.02.2013. Ўқилди: 3899 марта. Фикрлар сони: 4 та.
ТЕННИС. Денис Истомин «SAP Open»нинг жуфтлик баҳсида финалга чиқа олмади
Денис Истомин россиялик шериги Михаил Ельгин билан биргаликда «SAP Open» мусобақасининг ярим финалида австралиялик рақибларига ютқазиб қўйишди.
Киритилди: 14:24, 16.02.2013. Ўқилди: 3658 марта. Фикрлар сони: 1 та.
БОКС. Ўзбекистон «Тўртлар турнири»да иштирок этмоқда
Қозоғистон пойтахти Астана шаҳрида "Тўртлар кубоги" деб номланган бокс бўйича халқаро мусобақа бўлиб ўтмоқда. Унда Қозоғистон, Ўзбекистон, Озарбойжон ва Украина терма жамоалари ўзаро жанглар ўтказишмоқда.
Киритилди: 13:06, 16.02.2013. Ўқилди: 5253 марта. Фикрлар сони: 2 та.
ТЕННИС. Денис Истомин яккаликда «SAP open» ярим финалига чиқа олмади
АҚШда давом этаётган «SAP open» мусобақасининг чорак финалида Денис Истомин канадалик Милош Раоничга имкониятни бой бериб, ярим финалга чиқиш имкониятидан маҳрум бўлди.
Киритилди: 09:40, 16.02.2013. Ўқилди: 4279 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ТЕННИС. Денис Истомин «SAP Open» чорак финалига чиқди
Денис Истомин АҚШда ўтказилётган «SAP Open» мусобақасининг чорак финалига чиқди. Иккинчи босқичда у германиялик теннисчини турнирдан чиқариб юборди.
Киритилди: 09:35, 15.02.2013. Ўқилди: 3976 марта. Фикрлар сони: 5 та.
ТЕННИС.Денис Истомин «SAP Open»нинг иккинчи босқичига чиқди
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракеткаси Денис Истомин АҚШнинг Сан Хосе шаҳрида ўтказилаётган халқаро теннис мусобақасининг биринчи даврасида ғалаба қозонди.
Киритилди: 13:54, 14.02.2013. Ўқилди: 4399 марта. Фикрлар сони: 2 та.
ТЕННИС. Ўзбекистон 19-ўринга кўтарилди
Теннис бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Девис кубогининг янгиланган рейтингида Топ-20га киришга муваффақ бўлди.
Киритилди: 08:34, 05.02.2013. Ўқилди: 4643 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Девис кубоги: Ўзбекистон - Хитой - 4:1
Теннис бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Девис кубогининг Хитойга қарши баҳс тақдирини муддатидан аввал ҳал қилиб бўлганидан кейин, бугун бўлиб ўтган яккалик баҳсларида жамоанинг 3 ва 4-рақамли теннисчиларига ўйнаш имконияти берилди.
Киритилди: 13:26, 03.02.2013. Ўқилди: 4641 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Девис кубоги. Хитой муддатидан аввал мағлуб этилди
Теннис бўйича Ўзбекистон терма жамоаси муддатидан аввал Девис кубогининг кейинги босқичи йўлланмасини қўлга киритди.
Киритилди: 15:26, 02.02.2013. Ўқилди: 4714 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Девис Кубоги. Ўзбекистон - Хитой 2:0
Кеча дунёнинг бир неча мамлакатларида Девис кубоги-2013нинг дастлабки босқич ўйинлари бошланди.
Киритилди: 08:58, 02.02.2013. Ўқилди: 4653 марта. Фикрлар сони: 5 та.
ТЕННИС. Оқгул Омонмуродова WТА рейтингида 148-ўринга кўтарилди
Ўзбекистонлик теннисчи аёл Оқгул Омонмуродова Аёллар теннис ассоциацияси (WTA)нинг бугун эълон қилган янги рейтингида 148-ўринга кўтарилиб олди.
Киритилди: 12:31, 28.01.2013. Ўқилди: 4540 марта. Фикрлар сони: 1 та.