Тажрибали ҳужумчи Павел Саломин айни пайтда “НБУ-Осиё” жамоаси машғулотларига келиб қўшилди.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси Тошкентда йиғинни якунлади.
Шу кунларда олий лига жамоалари иккинчи давра баҳсларига тайёргарликни давом эттиришяпти. «Локомотив» клуби Австрияда, «Олмалиқ» Туркияда, қолган клублар эса ўз қароргоҳлари ва айримлари Тошкентда ўқув-машғулот йиғинларини ташкил этишган.
"Манчестер Юнайтед" ва Криштиану Роналду. Бу клуб ва футболчи ўртасида узилмас ришталар бор, албатта.
Айни дақиқаларда Ўзбекистон Футбол Федерациясининг мажлислар залида Биринчи Лига 2-босқич ўйинларига қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтмоқда.
Бахром Норсафар бошчилик қилаётган Ўзбекистон U-16 аёллар терма жамоаси Хитойда бўлиб ўтаётган халқаро турнирда иштирокини бошлади.
Футзал бўйича клублар ўртасидаги Осиё чемпионатига бу йил Эроннинг Исфаҳон шаҳри мезбонлик қилади. “Локомотив” ушбу чемпионатда Ўзбекистоннинг ўтган йилги чемпиони сифатида иштирок этади.
Биз Ўзбекистон миллий терма жамоасининг бошқа қитъа вакиллари устидан қозонган 6 та ажойиб ғалабалари ҳақида сўз юритишни жоиз деб топдик.
Олий лигада чемпионлик учун кураш олиб бораётган “Локомотив” мавсумнинг иккинчи ярмига тайёргарликни Австрияда олиб борди.