Виктор Жалилов бош мураббийлигидаги Ўзбекистон олимпия терма жамоаси айни дамда Тошкентда йиғин ўтказмоқда.
Киритилди: 22:01, 11.10.2015. Ўқилди: 4009 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Футбол бўйича XXIV миллий чемпионатимиз Олий Лига ўйинлари секин-аста ўзининг ҳал қилувчи палласига кириб бормоқда.
Киритилди: 11:29, 10.10.2015. Ўқилди: 3311 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Киритилди: 16:43, 09.10.2015. Ўқилди: 3073 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Баҳрайнга қарши учрашувда Сервер Жепаров терма жамоамиз таркибидаги юбилей 110-учрашувини ўтказди.
Киритилди: 23:18, 08.10.2015. Ўқилди: 2795 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лиганинг 23-тури доирасидаги «Насаф» - «Навбаҳор» учрашувида мезбонлар йирик - 5:1 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 16:32, 05.10.2015. Ўқилди: 3556 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Фарғонанинг «Нефтчи» жамоасидаги ёрқин ўйинлари билан танилган ҳимоячи Маъсуд Тоировнинг фаолиятини тугатганига анча бўлди.
Киритилди: 09:59, 29.09.2015. Ўқилди: 2797 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий Лига учрашувлари секин-аста ўзининг қизғин палласига кириб бормоқда.
Киритилди: 20:12, 28.09.2015. Ўқилди: 3261 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўткир Ҳолиқов бошчилигидаги Қаршининг ”Олимпия”жамоаси сафида бир қатор келажаги порлоқ ўйинчилар тўп тепишади, жумладан Хоразмлик Шодлик Юсупов, Сурхондарёлик Жамол Қамбаров, Рустам Чориев каби истеъдодли футболчилар фаолият юритишмоқда.
Киритилди: 19:48, 28.09.2015. Ўқилди: 2688 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Футбол – бежизга “миллионлар ўйини” эмас. Зеро мазкур спорт турининг дунё бўйлаб миллионлаб ишқибозлари бор экани сиз-у бизга кундек равшан.
Киритилди: 17:42, 27.09.2015. Ўқилди: 10696 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Энди Ўзбекистон чемпионатининг ҳар бир туридан сўнг ушбу анъанаи ҳам йўлга қўйишга қарор қилдик. Фақат футболчиларимизга “Оскар” эмас, балки ўзимизнинг “Эътироф” мукофотини топширамиз. Албатта норасмий тарзда)))
Киритилди: 14:14, 27.09.2015. Ўқилди: 3833 марта. Фикрлар сони: 4 та.
"Насаф" - "Навбаҳор" (5:1) учрашувидан сўнг жамоамиз таянч ярим ҳимоячиси Эркин БОЙДУЛЛАЕВ ғалаба хурсанд эканлигини билдирди ва ўйин ҳақида гапириб ўтди.
Киритилди: 23:31, 25.09.2015. Ўқилди: 3489 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон кубогининг иккинчи ярим финалида «Бунёдкор» клуби ҳамшаҳри «Пахтакор»ни ҳар икки ўйинда ҳам мағлубиятга учратиб, финал йўлланмасини қўлга киритди.
Киритилди: 18:11, 25.09.2015. Ўқилди: 2416 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 13:51, 24.09.2015. Ўқилди: 3550 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 15:15, 23.09.2015. Ўқилди: 2557 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Эндиликда фаолиятини Қатар Юлдузлар Лигасида давом эттираётган ҳамюртимиз Сардор Рашидов куни кеча “Ал Жайиш” клуби таркибидаги илк голини киритишга муваффақ бўлди.
Киритилди: 14:30, 22.09.2015. Ўқилди: 4068 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Эндиликда фаолиятини Қатарнинг “Ал-Жаиш” клубида давом эттираётган “Бунёдкор”нинг собиқ футболчиси Сардор Рашидов “қалдирғочлар”ни мамлакат кубоги ярим финалига йўлланма олганликлари билан табриклади.
Киритилди: 16:43, 21.09.2015. Ўқилди: 3788 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистон чемпионати олий лигасининг 21-турида «Локомотив»ни мағлуб (2:1) этган «Пахтакор» чемпионлик сари дадил қадам ташлади.
Киритилди: 11:53, 20.09.2015. Ўқилди: 3141 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 11:49, 20.09.2015. Ўқилди: 5789 марта. Фикрлар сони: 2 та.
"Бухоро” ярим ҳимоячиси Азиз Ибрагимов жамоани олий лигага қолишига ишонмоқда. У бу ҳақида “Футбол Экспресс” мухбирига айтиб ўтди.
Киритилди: 00:25, 19.09.2015. Ўқилди: 2637 марта. Фикрлар сони: 1 та.
“Пахтакор” ҳужумчиси Игорь Сергеев миллий терм жамоамизнинг Филиппин устидан қозонган йирик ғалабасини қуйидагича изоҳлади.
Киритилди: 00:01, 19.09.2015. Ўқилди: 3337 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Иқтидорли ҳужумчи Наврўз Алимов мавсумни “Пахтакор”да бошладику, аммо захирада қолиб кетди. Натижада даврада оралиғида жамоасини алмаштиришга мажбур бўлди. Футболчи “шерлар” сафига ўтишида қарорни шошилинчда қабул қилганини тан олди.
Киритилди: 23:44, 18.09.2015. Ўқилди: 2857 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лига 21-турида “Машьал” жамоаси устидан ғалаба қозонган “Қўқон-1912” жамоаси аъзолари навбатдаги тур ўйинини ўтказиш учун Бухоро шаҳри томон йўлга отланишди.
Киритилди: 18:10, 18.09.2015. Ўқилди: 2315 марта. Фикрлар сони: 1 та.