Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Миржалол Қосимов БАА билан бўладиган ўртоқлик учрашувига қуйидаги таркибни туширишга қарор қилди:
Киритилди: 17:59, 12.10.2012. Ўқилди: 5734 марта. Фикрлар сони: 50 та.
БАА миллий терма жамоасини эшитганимизда, бу жамоани бемалол енгса бўладигандек таассурот уйғонади.
Киритилди: 10:41, 12.10.2012. Ўқилди: 6320 марта. Фикрлар сони: 20 та.
«Айтилган сўз — отилган ўқ» деган мақол бор. Ёзилган сўз-чи? Босилган сўз ҳақида қандай мақол бор? Биринчи «таймда» бир нималарни ёздим-у, ўйланиб қолдим.
Киритилди: 08:51, 12.10.2012. Ўқилди: 4875 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси БААга қарши ўтадиган ўртоқлик ўйинидан аввал бугун "Мактум бин Рашид" стадионида расмий машғулот ўтказди.
Киритилди: 21:13, 11.10.2012. Ўқилди: 4016 марта. Фикрлар сони: 5 та.
БАА ва Қатар миллий терма жамоаларига қарши учрашувларга тайёргарлик кўраётган Ўзбекистон миллий терма жамоаси бугун, куннинг иккинчи ярмида Азиз Ҳайдаров туп сурадиган БААнинг «Аш-Шабоб» клубига тегишли базада машғулотлар ўтказди.
Киритилди: 22:14, 10.10.2012. Ўқилди: 5872 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси БААга қарши ўртоқлик учрашув ўтказиш учун 10 октябрь куни ушбу мамлакатга етиб борди. Бу ҳақда ЎФФ расмий сайти хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 16:13, 10.10.2012. Ўқилди: 4681 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 10:21, 10.10.2012. Ўқилди: 5403 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Яна саноқли дақиқалардан сўнг Ўзбекистон терма жамоаси делегацияси ЖЧ-2014 саралаш мусобақаси Қатар термасига қарши ўйин олдидан БАА термаси билан ўртоқлик учрашуви ўтказиш учун Шаржа шаҳрига парвоз қилади.
Киритилди: 08:00, 10.10.2012. Ўқилди: 4708 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси ЖЧ-2014 саралаш 4-босқич 5-тур ўйинлари доирасида 16 октябрь куни Қатар миллий терма жамоасига қарши майдонга тушади.
Киритилди: 12:20, 09.10.2012. Ўқилди: 7466 марта. Фикрлар сони: 48 та.
Қозоғистоннинг «Актобе» клуби ва Ўзбекистон миллий терма жамоаси ҳужумчиси Александр Гейнрих бугун Тошкентга учиб келади.
Киритилди: 18:16, 08.10.2012. Ўқилди: 4806 марта. Фикрлар сони: 5 та.
“Шўртан” клубининг етакчи футболчиларидан бири бўлган Игорь Таран Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Миржалол Қосимов томонидан терма жамоанинг навбатдаги йиғинига чақирилди.
Киритилди: 10:17, 05.10.2012. Ўқилди: 5870 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Ниҳоят, Ўзбекистон миллий терма жамоаси 12 октябрь куни БАА миллий терма жамоаси билан ўртоқлик учрашувини ўтказадиган бўлди. Бу ҳақда ЎФФ расмий веб-сайти хабар тарқатди.
Киритилди: 13:51, 26.09.2012. Ўқилди: 5640 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 12 октябрь куни Миср терма жамоаси билан ўртоқлик учрашуви ўтказиши мумкин. Ҳохирча бу хабарни ЎФФ расман тасдиқламаган. Бироқ яқин манбаларнинг хабар беришича, Миср билан келишув амалга ошириб бўлинган.
Киритилди: 22:12, 24.09.2012. Ўқилди: 5796 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Аввал, анча аввал Ўзбекистон терма жамоаси Қатарга қарши ЖЧ-2014 саралаш ўйини олдидан Ироқ терма жамоасига қарши ўртоқлик учрашувида майдонга тушиши тўғрисида хабар тарқатилганди.
Киритилди: 18:05, 19.09.2012. Ўқилди: 5830 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Мустақиллигимизнинг 21 йиллиги юртимизда кенг нишонланмоқда. Ўтган давр барча соҳаларда бўлгани каби ўзбек футболида ҳам оламшумул воқеаларга жуда бой бўлди. Бугунги мақоламиз ўзбек футболининг 21 йиллик тарихидаги энг муҳим ҳодисалар хусусида сўз юритамиз.
Киритилди: 21:39, 14.09.2012. Ўқилди: 10086 марта. Фикрлар сони: 10 та.
13 сентябрь куни ЎФФ Терма жамоалар марказида Мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди. Унда ТЖМ раҳбари Асқар Толибжонов Ўзбекистон миллий терма жамоаси ёрдамчи мураббийи Шуҳрат Мақсудов,
Киритилди: 00:00, 14.09.2012. Ўқилди: 5577 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ўйин кейинги матбуот анжуманинг иккинчи қисмида Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Миржалол Қосимов иштирок этди.
Киритилди: 20:46, 11.09.2012. Ўқилди: 11295 марта. Фикрлар сони: 75 та.
Ўзбекистон ва Жанубий Корея терма жамоаларига қарши асосий таркибда майдонга тушадиган бўлган икки қанот вакиллари Шоҳрух Гадоев ва Акмал Шораҳмедов терма жамоанинг расмий ўйинларида ўз дебютини амалга оширишади.
Киритилди: 17:27, 11.09.2012. Ўқилди: 5186 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистон ва Жанубий Корея терма жамоалари ўртасидаги учрашувда майдонга тушадиган футболчилар рўйхати маълум бўлди.
Киритилди: 17:10, 11.09.2012. Ўқилди: 5678 марта. Фикрлар сони: 28 та.
Бугун терма жамоамиз ЖЧ-2014 сўнги саралаш босқичи 3-тур учрашувини Жанубий Кореяга қарши ўтказади. Бу учрашув термамиз учун жуда муҳим баҳс саналади. ОАВ ходимларидан ушбу учрашув хусусидаги фикр ва мулоҳазалари билан қизиқдик.
Киритилди: 12:05, 11.09.2012. Ўқилди: 6188 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Бугун Ўзбекистон терма жамоаси Бразилияда бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионатига чиқиш учун саралашнинг энг муҳим учрашувини ўтказади. Сўнгги саралаш босқичини муваффақиятсиз бошлаган терма жамоамиз учун бугунги учрашувда қозониладиган натижа жуда ва жуда муҳим.
Киритилди: 11:55, 11.09.2012. Ўқилди: 5710 марта. Фикрлар сони: 29 та.
Жаҳон чемпионати 4-саралаш босқичидан ўрини олган Ўзбекистон ва Жанубий Корея учрашувини мингдан ортиқ корейс мухлислари кузатиб бориши кутилмоқда. Бу ҳақда ЎФФ матбуот хизмати томонидан чиқарилган пресс-релизда маълумот берилган.
Киритилди: 17:06, 10.09.2012. Ўқилди: 4964 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Бугун "Пахтакор" стадионининг мажлислар залида Ўзбекистон ва Жанубий Корея миллий терма жамоаларининг жаҳон чемпионати 4-саралаш босқичидан ўрин олган учрашуви олдидан матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Киритилди: 17:01, 10.09.2012. Ўқилди: 7267 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси уй ўйинларида оқ либосларда тўп суриш анъанасини сақлаб қолади.
Киритилди: 12:13, 10.09.2012. Ўқилди: 5306 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Жаҳон чемпионати сўнги саралаш босқичининг 3-туридaн ўрин олган Ўзбекистон ҳамда Жанубий Корея терма жамоалари ўйинидан олдинги матбуот анжумани ушбу ўйиндан бир кун олдин, яъни 10 сентябр куни ўтказилади. Иккала терма жамоа бош мураббийлари ўртасидаги матбуот-анжумани "Пахтакор" марказий стадионида бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:49, 09.09.2012. Ўқилди: 5693 марта. Фикрлар сони: 5 та.